Wyremontowana cztery lata temu kładka dla pieszych w Olkuszu posiada już liczne uszkodzenia. Mowa tu o pękających fragmentach nawierzchni, pseudo graffiti, powyginanych barierkach oraz poluzowanych mocowaniach. Niestety część z uszkodzeń to sprawka wandali. Obecny stan techniczny kładki nie stwarza zagrożenia dla jego użytkowników, co nie zmienia faktu, że należy naprawić usterki.