Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu Grzegorz Tomsia skomentował objęcie stanowiska ministra przez Agnieszkę Ścigaj. W swoich mediach społecznościowych samorządowiec i prezes PSL w powiecie olkuskim nazwał posłankę „Kukizowym ści[...]”. Kontrowersyjny wpis wywołał burzę w internecie, a do wpisu odniósł się sam wojewoda małopolski, Łukasz Kmita apelując by Grzegorz Tomsia został wyrzucony ze struktur PSL oraz został odwołany ze stanowiska w olkuskiej Radzie Miejskiej.