Olkuscy policjanci regularnie prowadzą na drogach działania kontrolne mające na celu wyłapywanie piratów drogowych. Od początku listopada funkcjonariusze zatrzymali już 17 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Tylko 11 listopada zatrzymano aż 7 takich kierowców.