1 września br. w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej pod pomnikiem "Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939-1945" w olkuskim Parku Miejskim odbyła się uroczystość. Minutą ciszy uczczono pamięć ofiar wojny, w tym Olkusza i olkuszan, którzy zginęli.