Kronika Policyjna

Poszukiwany 26-latek wpadł z narkotykami.

2022-06-30

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy powiatowej Policji w Olkuszu, zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Poszukiwany mężczyzna to 26-latek, który skazany został przez są na karę pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe. Podczas zatrzymania mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę, w efekcie czego mężczyzna usłyszał kolejny zarzut za posiadanie narkotyków.

Sport

Sukces zawodników UKEMI Judo podczas III Otwartych Mistrzostw Miasta Wolbrom w Judo

2022-06-15

11 czerwca w hali sportowej przy ul. Mariackiej w Wolbromiu odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Miasta Wolbrom w judo dla dzieci. Organizatorem wydarzenia był klub UKS UKEMI Judo Wolbrom, a patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik. Zawody zrealizowane zostały przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Biznes

Sektor bankowy apeluje o wprowadzenie kryterium dochodowego dla osób ubiegających się o wakacje kredytowe.

2022-06-30

Sektor bankowy apeluje o wprowadzenie kryterium dochodowego dla osób ubiegających się o wakacje kredytowe. Miałyby one przysługiwać wszystkim tym kredytobiorcom, których rata kredytu przekracza „40/50% miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego”, poinformował Związek Banków Polskich.

Kuchnia

Makaron Shirataki (Konjac) - niskokaloryczny hit!

2022-07-05

Makaron Shirataki zwany również przez wiele osób makaronem konjac (wym. Kondziak) to azjatycki przysmak produkowany w ponad 97% z wody. Zaledwie kilka procent stanowi mąka wytwarzana z bulwiastego warzywa Amorhphopallus konjac – powszechnie znany jako dziwidło.

Kultura

Ojczyzna według Mieczysława Karwińskiego

2017-07-13

Od kilku tygodni na Starym Cmentarzu w Olkuszu można zobaczyć tablicę pamiątkową poświęconą śp. Mieczysławowi Karwińskiemu. 

Publicystyka

Jacek Osuch w czołówce najmniej aktywnych posłów… znowu

2019-09-30

Nadchodzące wybory parlamentarne to dobra okazja do podsumowania mijającej kadencji, a dokładniej aktywności naszych dotychczasowych przedstawicieli w Sejmie. Na szarym końcu stawki w tym zestawieniu znajduje się Poseł Jacek Osuch, który przez ostatnie 4 lata zaledwie 4 razy zabrał głos z sejmowej mównicy. Dość groteskowo w tej sytuacji brzmi hasło wyborcze olkuskiego parlamentarzysty „Praca, Pokora, Zasady”.

Motoryzacja

Od 6 lipca nowe obowiązkowe wyposażenie samochodu! Kierowcy zapłacą za to nawet 2000 zł.

2022-07-04

Już w tym tygodniu wejdą w życie nowe przepisy, wprowadzające obowiązek dodatkowego wyposażenia do samochodów. Od 6 lipca w całym kraju, a także w Unii Europejskiej, zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej w nowych modelach samochodów obowiązkowy będzie ogranicznik prędkości – ISA (Inteligent Speed Assist).