W Olkuszu ruszyła darmowa szkółka jazdy na deskorolce, hulajnodze i rolkach

2022-07-20 /42
W Olkuszu ruszyła darmowa szkółka jazdy na deskorolce, hulajnodze i rolkach
źródło: fot. Paweł Mocny

Jak co roku w Silver Parku w Olkuszu odbywa się wakacyjna szkółka jazdy na deskorolce, hulajnodze i rolkach. Do końca sierpnia w zajęciach nauki jazdy mogą wziąć udział osoby chcące nauczyć się jeździć oraz osoby, które chcą rozwinąć swoje umiejętności. Warsztaty prowadzone są przez instruktorów z wieloletnim doświadczeniem w uprawianiu sportów wyczynowych.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu (MOSiR) wspólnie ze Stowarzyszeniem Sportowym Extreme Live For Ride z Dąbrowy Górniczej organizują wakacyjną szkółkę nauki i doskonalenia jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach.

Warsztaty z nauki jazdy odbywają się przez całe wakacje we wtorki od godziny 16 do 19. Warsztaty są całkowicie bezpłatne.

- Jak co roku serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą od podstaw nauczyć się jeździć na deskorolce, rolkach czy hulajnogach oraz tych, którzy już jeżdżą i chcą rozwijać swoje umiejętności. W ramach projektu Extreme City będzie promowana bezpieczna jazda pod hasłem "Jazda w kasku nie boli" – informują przedstawiciele MOSiR w Olkuszu.

W kadrze instruktorskiej znajdują się zawodnicy z wieloletnim doświadczeniem w uprawianiu sportów wyczynowych. Każda z osób szkolących posiada także odpowiednią licencję instruktorską.

Osoby niepełnoletnie również mogą wziąć udział w warsztatach. Wystarczy złożyć uzupełnioną i podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego zgodę. Taki dokument należy złożyć jednorazowo przed pierwszymi zajęciami.