Zostań wolontariuszem Akademii Przyszłości i odmień czyjeś życie!

Akademia Przyszłości od 2003 roku przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Dołącz do akcji i zostań lokalnym bohaterem!

Podopieczni Akademii Przyszłości to mali ludzie „z długą historią”. Szkoły wskazują najsłabszych uczniów, a my uczymy je wygrywać. Dla nich wolontariusze opracowali innowacyjną metodę: System Motywatorów Zmiany. Dzięki niej sprawiają oni, że dzieci są zmotywowane i przygotowane do dorosłego życia. Nie zmieniają ich świata, nie usuwają przeszkód z drogi, ale uczą, jak sobie w tym świecie radzić. W edycji 2018/2019 pomogą ponad 2100 dzieciom!

Razem z Akademią Przyszłości twórz nową historię dziecka! Zapraszamy więc wszystkich chętnych do współpracy, zarówno w roli wolontariusza jak i darczyńcy. Te dzieci nas potrzebują, potrzebują naszej uwagi i troski, aby w przyszłości stać się świadomymi i pewnym siebie dorosłymi ludźmi i obywatelami naszego kraju – mówią przedstawiciele projektu.

Wolontariusz Akademii to lokalny bohater. Dlaczego? Bo to on dzięki swojej pracy z dzieckiem zmienia jego historię. Projektem Akademii objęte są dzieci zmagające się z trudnościami w szkole, często „mające za sobą krótkie życie, ale długą historię”. To wielka rzecz, by skierować czyjąś przyszłość na nowe, lepsze tory. Taką moc mają własnie wolontariusze Akademii! Wolontariusz spotyka się z dzieckiem na indywidualnych zajęciach i wykorzystując innowacyjny System Motywatorów Zmiany sprawia, że w dziecku zaczyna się dokonywać przemiana: przełamuje ono swoje dotychczasowe ograniczenia, uczy się wygrywać i radzi sobie z wyzwaniami. Aż 96% dzieci po udziale w Akademii zaczyna wierzyć w siebie! Pomóż im podjąć walkę! To działa!

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Akademii.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *