Znowu się udało! Olkusz laureatem konkursu Cif

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w głosowaniu w konkursie Witaj, Piękna Polsko, już niebawem otoczenie Klubu Krecik na Osiedlu Młodych zmieni się na lepsze.

Niespełna miesiąc temu na łamach naszej gazety zachęcaliśmy do głosowania, a dziś mamy przyjemność poinformować, że Olkusz, jako jeden z czterech laureatów z całej Polski, znalazł się na liście zwycięzców. Firma Cif doprowadzi teraz okolice Klubu Osiedlowego „Krecik” oraz filii Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na osiedlu Młodych do stanu użyteczności: wyczyści betonowe ściany oraz upiększy je dzięki małej architekturze. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży Olkuskiej „SIMO”.

To osiedlowe centrum kulturalne, w którym znajduje się biblioteka i klub „Krecik”. Z ich bogatej oferty chętnie korzystają okoliczni mieszkańcy, w tym dzieci oraz młodzież i to właśnie ten aspekt, użyteczność dla prężnie działającej lokalnej społeczności, był jednym z powodów decydujących o odnowieniu tego miejsca w programie „Cif. Witaj, piękna Polsko!”. Zewnętrzny wygląd przestrzeni pozostawia wiele do życzenia: jest zaniedbane, od wielu lat nieodnawiane. Podczas planowanej renowacji będzie oczyszczona elewacja budynku, którą teraz pokrywają liczne napisy i agresywne kolorystycznie graffiti. Ściany zostaną pomalowane na jasny, neutralny kolor, a przy wejściu staną donice z roślinami. W przyjaźnie zaaranżowanej przestrzeni znajdą dla siebie miejsce na odpoczynek lub spotkanie bywalcy tego miejsca. Przed centrum staną aranżacje składające się z regałów i siedzisk. Wierzymy, że odnowienie terenu oraz wyposażenie tej lokalizacji w meble i rośliny będzie inspirować lokalną społeczność do kolejnych działań aktywizujących mieszkańców – pisze na swojej stronie organizator konkursu.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

2 thoughts on “Znowu się udało! Olkusz laureatem konkursu Cif

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *