Znamy wyniki wyborów uzupełniających w Żuradzie i Witeradowie! Zobacz kto uzupełnił sklad Rady Miejskiej w Olkuszu

     3 września mieszkańcy Żurady i Witeradowa wybierali swojego przedstawiciela do Rady Miejskiej w Olkuszu. Jest to wynikiem tragicznych wydarzeń z maja bieżącego roku, kiedy to w tragicznych okolicznościach zmarł radny Wojciech Wadas. Przypominamy, że 62-latek wybrał się wówczas na ryby do Nowego Korczyna. Wieczorem stracił on równowagę i wpadł do wartkiej w tym miejscu rzeki Nidy. Niepełna tydzień później odnaleziono jego ciało 12 km dalej, w Błotnowoli.

     W wyborach zwyciężył Krzysztof Szotek z Komitetu Wyborczego Wyborców Gospodarny Samorząd, zdobywając 277 głosów. Tym samym, pokonał on pozostałych 3 kandydatów: Lidię Jeleń, zgłoszoną przez Komitet Wyborczy Wyborców Romana Piaśnika (223 głosy), Renatę Jurczyk z Komitetu Wyborczego Wyborców Renaty Jurczyk (107 głosów) i Jakuba Chochoła, reprezentującego Komitet Wyborczy Wyborców Dla Olkusza (1 głos). O możliwość wystawienia swojego kandydata ubiegał się wcześniej także Komitet Wyborczy Wolność, jednak spotkał się on z odmową rejestracji przez Komisarza Wyborczego w Krakowie.

     Krzysztof Szotek mandat radnego zapewnił sobie na okres około roku, do wyborów samorządowych, które odbędą się jesienią 2018 roku. Miejmy nadzieję, że tak krótki okres czasu, jaki pozostał do „samorządówki”, nie zniechęci go jednak do aktywnej pracy na rzecz Obywateli, którzy postanowili mu zaufać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *