Znamy pełne wyniki wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz!

Poznaliśmy ostateczne wyniki wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Ile głosów zdobyli poszczególni kandydaci na fotel gospodarza „Srebrnego Miasta”?

roman piasnik - Znamy pełne wyniki wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz!

I turę wyborów z wynikiem 9 778 głosów wygrał Roman Piaśnik. Na urzędującego włodarza postawiło 43,3% wyborców. W II turze zawalczy on z Łukaszem Kmitą, który dzięki 7 600 oddanym głosom uzyskał 33,6% poparcia. Trzecie miejsce przypadło Sebastianowi Tomsi, który uzyskał 2 147 głosów (9,5% poparcia), czwarte również Tomsi, ale Grzegorzowi, na którego swój głos oddało 2 053 mieszkańców (9,1% poparcia), a ostatnie Miłoszowi Pałce, który zamyka stawkę z 1 015 głosami na koncie (4,5% poparcia). Warto zaznaczyć, że procentowy rozkład głosów może jeszcze minimalnie ulec zmianie, ze względu na to, że w podanym wyniku brane są pod uwagę jedyne głosy ważne.

P1110113 - Znamy pełne wyniki wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz!

Jak oceniają Państwo wyniki wyborów? Czy są Państwo z nich zadowoleni? Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach. Jednocześnie przypominam, że II tury wyborów na wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast odbędą się już za 2 tygodnie, w niedzielę 4 listopada.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

2 thoughts on “Znamy pełne wyniki wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *