„Złote Gody” w Olkuszu: 66 par świętowało 50-lecie swojego małżeństwa

W czwartek 28 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu spotkało się 66 par, które w ubiegłym roku obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej szczególnej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik złożył bohaterom tego dnia serdeczne życzenia. W czasie uroczystych obchodów „Złotych Godów” małżonkowie otrzymali także medale przekazane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz upominki od miasta.

zlote gody 2018 145 - "Złote Gody" w Olkuszu: 66 par świętowało 50-lecie swojego małżeństwa

Przypadł mi dzisiaj ogromny zaszczyt uczestniczenia w niezwykłej, jubileuszowej uroczystości 50-lecia pożycia małżeńskiego. Iść przez życie w pojedynkę jest bardzo trudno, ale przeżyć pół wieku razem w miłości, zgodzie, szczęściu i nieszczęściu to ogromna sztuka. Dlatego gratuluję Wam z całego serca tej niecodziennej umiejętności bycia razem i życzę, aby Wasze dalsze życie upływało w zdrowiu, radości oraz wdzięczności najbliższych: dzieci, wnuków i prawnuków oraz abyście doczekali kolejnych jubileuszy – mówił Gospodarz „Srebrnego Miasta” Roman Piasnik.

zlote gody 2018 26 - "Złote Gody" w Olkuszu: 66 par świętowało 50-lecie swojego małżeństwa

Zanim małżonkowie mogli z dumą wypiąć pierś do odznaczenia, wszyscy zgromadzeni odśpiewali tradycyjne „Sto lat!”. W uroczysty nastrój jubilatów wprowadził również występ chóru Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, działającego przy Uniwersytecie III Wieku.Jubilaci, oprócz licznych gratulacji oraz prezydenckiego medalu, otrzymali również kwiaty oraz komplety zdrowotnej pościeli.

zlote gody 2018 189 - "Złote Gody" w Olkuszu: 66 par świętowało 50-lecie swojego małżeństwa

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odebrali: Józef i Zofia Babiuch, Jan i Alicja Bargieł, Andrzej i Helena Bigaj, Henryk i Janina Bigaj, Stanisław i Janina Bień, Kazimierz i Irena Bilczyńscy, Henryk i Lidia Cęcek, Bogdan i Władysława Chrost, Wacław i Zofia Cieslik, Marian i Irena Cieślik, Sylwester i Danuta Ćwik, Jan i Cecylia Czart, Andrzej i Krystyna Dębiec, Jerzy i Marianna Domoń, Jan i Danuta Drygała, Stanisław i Lucyna Dybich, Jerzy i Barbara Głowacka, Zdzisław i Alina Godyń, Jerzy i Zofia Golińscy, Michał i Ewa Goraj, Marian i Teresa Gorgoń, Czesław i Barbara Kajda, Zdzisław i aria Kameczura, Władysław i Ryszarda Kamionka, Tadeusz i Maria Kapusta, Ryszard i Irena Kluczewscy, Zdzisław i Maria Kołodziejczyk, Zbigniew i Stanisława Koper, Bolesław i Danuta Kordaszewscy, Czesław i Alicja Kordaszewscy, Ignacy i Krystyna Król, Ryszard i Lucyna Kulawik, Jan i Teresa Kulig, Stanisław i Krystyna Luboń, Edward i Mieczysława Mączka, Władysław i Anna Miska, Henryk i Teresa Mosur, Zbigniew i Teresa Myszor, Leszek i Janina Pacholec, Władysław i Maria Pawełczyk, Franciszek i Alicja Pawlik, Witold i Alicja Piątek, Piotr i Anna Piątek, Jan i Zofia Petlic, Wincenty i Wiesława Pomierni, Marian i Adela Raglewscy, Wiesław i Anna Różanowscy, Marian i Bogusława Rusek, Stefan i Zofia Rzepka, Antoni i Stanisława Seweryn, Stanisław i Józefa Sioła, Marian i Wiesława Skipiała, Leszek i Józefa Stochel, Stanisław i Barbara Stojak, Jan i Danuta Strzałka, Wiesław i Teresa Stypuła, Tadeusz i Danuta Syguła, Bolesław i Krystyna Szatan, Zenon i Janina Szymańscy, Tadeusz i Jadwiga Ślęzak, Kazimierz i Zofia Tarcholik, Damazy i Halina Tomaszewscy, Edward i Genowefa Trzcionkowscy, Franciszek i Krystyna Wojaczek, Jan i Halina Zadenccy oraz Bronisław i Anna Żurek.

zlote gody 2018 21 - "Złote Gody" w Olkuszu: 66 par świętowało 50-lecie swojego małżeństwa

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *