„Złote Gody” w Olkuszu: 66 par świętowało 50-lecie swojego małżeństwa

W czwartek 28 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu spotkało się 66 par, które w ubiegłym roku obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej szczególnej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik złożył bohaterom tego dnia serdeczne życzenia. W czasie uroczystych obchodów „Złotych Godów” małżonkowie otrzymali także medale przekazane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz upominki od miasta.

zlote gody 2018 145 - "Złote Gody" w Olkuszu: 66 par świętowało 50-lecie swojego małżeństwa

Przypadł mi dzisiaj ogromny zaszczyt uczestniczenia w niezwykłej, jubileuszowej uroczystości 50-lecia pożycia małżeńskiego. Iść przez życie w pojedynkę jest bardzo trudno, ale przeżyć pół wieku razem w miłości, zgodzie, szczęściu i nieszczęściu to ogromna sztuka. Dlatego gratuluję Wam z całego serca tej niecodziennej umiejętności bycia razem i życzę, aby Wasze dalsze życie upływało w zdrowiu, radości oraz wdzięczności najbliższych: dzieci, wnuków i prawnuków oraz abyście doczekali kolejnych jubileuszy – mówił Gospodarz „Srebrnego Miasta” Roman Piasnik.

zlote gody 2018 26 - "Złote Gody" w Olkuszu: 66 par świętowało 50-lecie swojego małżeństwa

Zanim małżonkowie mogli z dumą wypiąć pierś do odznaczenia, wszyscy zgromadzeni odśpiewali tradycyjne „Sto lat!”. W uroczysty nastrój jubilatów wprowadził również występ chóru Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, działającego przy Uniwersytecie III Wieku.Jubilaci, oprócz licznych gratulacji oraz prezydenckiego medalu, otrzymali również kwiaty oraz komplety zdrowotnej pościeli.

zlote gody 2018 189 - "Złote Gody" w Olkuszu: 66 par świętowało 50-lecie swojego małżeństwa

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odebrali: Józef i Zofia Babiuch, Jan i Alicja Bargieł, Andrzej i Helena Bigaj, Henryk i Janina Bigaj, Stanisław i Janina Bień, Kazimierz i Irena Bilczyńscy, Henryk i Lidia Cęcek, Bogdan i Władysława Chrost, Wacław i Zofia Cieslik, Marian i Irena Cieślik, Sylwester i Danuta Ćwik, Jan i Cecylia Czart, Andrzej i Krystyna Dębiec, Jerzy i Marianna Domoń, Jan i Danuta Drygała, Stanisław i Lucyna Dybich, Jerzy i Barbara Głowacka, Zdzisław i Alina Godyń, Jerzy i Zofia Golińscy, Michał i Ewa Goraj, Marian i Teresa Gorgoń, Czesław i Barbara Kajda, Zdzisław i aria Kameczura, Władysław i Ryszarda Kamionka, Tadeusz i Maria Kapusta, Ryszard i Irena Kluczewscy, Zdzisław i Maria Kołodziejczyk, Zbigniew i Stanisława Koper, Bolesław i Danuta Kordaszewscy, Czesław i Alicja Kordaszewscy, Ignacy i Krystyna Król, Ryszard i Lucyna Kulawik, Jan i Teresa Kulig, Stanisław i Krystyna Luboń, Edward i Mieczysława Mączka, Władysław i Anna Miska, Henryk i Teresa Mosur, Zbigniew i Teresa Myszor, Leszek i Janina Pacholec, Władysław i Maria Pawełczyk, Franciszek i Alicja Pawlik, Witold i Alicja Piątek, Piotr i Anna Piątek, Jan i Zofia Petlic, Wincenty i Wiesława Pomierni, Marian i Adela Raglewscy, Wiesław i Anna Różanowscy, Marian i Bogusława Rusek, Stefan i Zofia Rzepka, Antoni i Stanisława Seweryn, Stanisław i Józefa Sioła, Marian i Wiesława Skipiała, Leszek i Józefa Stochel, Stanisław i Barbara Stojak, Jan i Danuta Strzałka, Wiesław i Teresa Stypuła, Tadeusz i Danuta Syguła, Bolesław i Krystyna Szatan, Zenon i Janina Szymańscy, Tadeusz i Jadwiga Ślęzak, Kazimierz i Zofia Tarcholik, Damazy i Halina Tomaszewscy, Edward i Genowefa Trzcionkowscy, Franciszek i Krystyna Wojaczek, Jan i Halina Zadenccy oraz Bronisław i Anna Żurek.

zlote gody 2018 21 - "Złote Gody" w Olkuszu: 66 par świętowało 50-lecie swojego małżeństwa

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *