Złodziej portfela w rękach olkuskich policjantów

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 34-latka, który ukradł portfel z dokumentami i kartą bankomatową na ul Parcówka w Olkuszu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie i przyznał się do ich popełnienia.

Do zdarzenia doszło na parkingu przy ulicy Parcówka w Olkuszu. To własnie tam mężczyzna wykorzystał okazję i ukradł portfel z dokumentami i kartą bankomatową z zaparkowanego samochodu marki Suzuki Grand Vitara, po czym oddalił się w kierunku parku miejskiego. Zaalarmowani o tym zdarzeniu policjanci natychmiast przyjechali na miejsce i wraz ze zgłaszającym udali się w teren w poszukiwaniu mężczyzny.

Zgłaszającemu udało się rozpoznać złodzieja już po kilku minutach penetracji przyległych ulic. Przestępcą okazał się mieszkaniec Olkusza, który stawiał opór policjantom i nie chciał wydać przedmiotów pochodzących z kradzieży. Mundurowi musieli zatem użyć wobec niego siły fizycznej i założyć mu kajdanki, a następnie, podczas kontroli osobistej, znaleźli oni portfel, który należał do pokrzywdzonego. 34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, w którym przyznał się również do postawionych mu zarzutów.

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *