Zederman odebrał nagrodę dla „Najbardziej nowatorskiej wsi Małopolski”

Na początku lipca informowaliśmy o zwycięstwie wsi Zederman w konkursie „Niezwykła małopolska wieś”, za co sołectwo Gminy Olkusz otrzymało nagrodę w wysokości 60 tysięcy złotych na wskazaną przez sołectwo inwestycję o charakterze ogólnodostępnym, a więc służącą wszystkim mieszkańcom.

5I7A06011000x - Zederman odebrał nagrodę dla "Najbardziej nowatorskiej wsi Małopolski"

Przedostatni weekend września był zatem okazją do świętowania: najpierw w sobotę, w czasie festynu organizowanego w Zedermanie, a dzień później w czasie oficjalnej uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się w sądeckim Miasteczku Galicyjskim. Udział w obu imprezach wzięła liczna grupa mieszkańców sołectwa na czele z Sołtys Sabiną Gęgotek.

Choć wyniki konkursu były nam już znane wcześniej, to w ten weekend wspólny sukces całej społeczności Zedermana przeżywaliśmy na nowo. Doskonała współpraca z sołtysem, radą sołecką i mieszkańcami wsi owocuje licznymi inicjatywami, które zostały docenione na szczeblu wojewódzkim, co jest dla nas powodem do dumy. Mieszkańcy też bardzo dobrze wiedzieli co zrobić z przyznaną nagrodą – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

W konkursie „Niezwykła małopolska wieś” o wyróżnienie walczą sołectwa i mieszkańcy, którzy aktywnie działają na rzecz podniesienia atrakcyjności swoich małych ojczyzn, dbają o estetykę wsi oraz o ochronę dziedzictwa kulturowego. Nie bez znaczenia są też lokalne inicjatywy integrujące lokalne społeczności. Jak czytamy na stronie internetowej Województwa Małopolskiego, Zederman został doceniony m.in. za inicjatywy dedykowane osobom starszym i dzieciom, aktywną działalność Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ambitne plany związane z wydaniem publikacji prezentującej miejscowość.

Ten sukces jest dla nas wszystkich wielkim wyróżnieniem i jednocześnie zachętą do dalszej pracy na rzecz naszego sołectwa i Gminy Olkusz. Ostatnie lata były czasem wytężonej pracy na rzecz mieszkańców w każdym wieku. Zdajemy sobie sprawę, że jako społeczeństwo ciągle się zmieniamy i oczekujemy od naszego otoczenia coraz więcej. Jako sołtys mam to szczęście, że jednocześnie mieszkańcy dają z siebie coraz więcej, co przy wsparciu ze strony władz miasta daje bardzo dobre rezultaty – uważa Sołtys Zedermana Sabina Gęgotek.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *