Zatrzymano kilka osób z powiatu olkuskiego za posiadanie narkotyków

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali w ostatnim czasie kilka osób, które posiadały środki odurzające. Każda z nich usłyszała już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Do pierwszego zatrzymania doszło 19 lutego na ul. Szkolnej w Olkuszu, kiedy to podejrzenia kryminalnych wzbudził zaparkowany tam samochód osobowy marki Renault Laguna. Przy 32-latku funkcjonariusze znaleźli amfetaminę, a podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania mundurowi zabezpieczyli ponadto marihuanę. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu, a następnego dnia doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania substancji odurzających i psychotropowych. Wobec 32-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Druga z policyjnych akcji miała miejsce 20 lutego. Stróże prawa wpadli na trop mieszkańca Gminy Klucze, który, według ich informacji, mógł posiadać środki odurzające. Ich podejrzenia potwierdziły się podczas przeszukania miejsca zamieszkania 38-latka, jako że policjanci znaleźli tam marihuanę oraz haszysz. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do lokalnej komendy, a następnie od również usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Do kolejnej interwencji doszło z kolei 25 lutego w Olkuszu. Kryminalni także podejrzewali, że 44-letni Olkuszanin posiada narkotyki, a w jego mieszkaniu znaleźli marihuanę i amfetaminę. Podobnie, jak poprzednia dwójka, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut w tej sprawie.

Przypominamy, że zgodnie z art. 62. ust. 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *