Zatrzymano dwóch mieszkańców Wolbromia, którzy posiadali narkotyki

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 26 lat, którzy posiadali środki odurzające. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jednemu z nich, za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie obu mężczyzn to wynik pracy operacyjnej olkuskich kryminalnych. Policjanci ustalili bowiem, że w gminie Wolbrom 26-letni mężczyzna posiada narkotyki. Mundurowi przeszukali zatem jego miejsce zamieszkania i tam znaleźli marihuanę, haszysz oraz amfetaminę. W tej sprawie zatrzymano również drugiego mężczyznę, czyli 22-letniego mieszkańca gminy Wolbrom. Kiedy funkcjonariusze przeszukali jego miejsce zamieszkania, to znaleźli i zabezpieczyli ponad 171 gramów marihuany.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu przedstawił mężczyznom zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec podejrzanych zastosowano także środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, a dodatkowo wobec 22-latka poręcznie majątkowe.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie główne (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *