Zatrzymano dwóch mieszkańców Wolbromia, którzy posiadali narkotyki

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 26 lat, którzy posiadali środki odurzające. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jednemu z nich, za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie obu mężczyzn to wynik pracy operacyjnej olkuskich kryminalnych. Policjanci ustalili bowiem, że w gminie Wolbrom 26-letni mężczyzna posiada narkotyki. Mundurowi przeszukali zatem jego miejsce zamieszkania i tam znaleźli marihuanę, haszysz oraz amfetaminę. W tej sprawie zatrzymano również drugiego mężczyznę, czyli 22-letniego mieszkańca gminy Wolbrom. Kiedy funkcjonariusze przeszukali jego miejsce zamieszkania, to znaleźli i zabezpieczyli ponad 171 gramów marihuany.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu przedstawił mężczyznom zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec podejrzanych zastosowano także środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, a dodatkowo wobec 22-latka poręcznie majątkowe.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie główne (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *