Zatrzymano 24-letniego Olkuszanina, który uprawiał marihuanę

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali Olkuszanina, który w miejscu swojego zamieszkania posiadał ponad 221 gramów marihuany, dwa krzaki konopi indyjskiej oraz gram amfetaminy. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zainteresowanie kryminalnych wzbudził zaparkowany w lesie w Żuradzie samochód osobowy marki Opel Astra, w którym znajdowały się dwie osoby. Podczas policyjnej kontroli okazało się, że 29-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a w samochodzie kryminalni znaleźli marihuanę i amfetaminę. Dalsze czynności funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania kolejnej osoby, którą był 24-letni Olkuszanin.

Mężczyzna został zatrzymany dzień później, kiedy to mundurowi znaleźli w jego miejscu zamieszkania ponad 221 gramów marihuany, dwa krzaki konopi indyjskiej oraz gram amfetaminy. Mężczyznom przedstawiono już zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. 24-latkowi, który uprawiał krzaki konopi indyjskiej, wytwarzał środki odurzające w postaci marihuany oraz posiadał amfetaminę, grozi do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu zastosował ponadto wobec niego dozór policyjny.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *