Zatrzymano 24-letniego Olkuszanina, który uprawiał marihuanę

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali Olkuszanina, który w miejscu swojego zamieszkania posiadał ponad 221 gramów marihuany, dwa krzaki konopi indyjskiej oraz gram amfetaminy. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zainteresowanie kryminalnych wzbudził zaparkowany w lesie w Żuradzie samochód osobowy marki Opel Astra, w którym znajdowały się dwie osoby. Podczas policyjnej kontroli okazało się, że 29-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a w samochodzie kryminalni znaleźli marihuanę i amfetaminę. Dalsze czynności funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania kolejnej osoby, którą był 24-letni Olkuszanin.

Mężczyzna został zatrzymany dzień później, kiedy to mundurowi znaleźli w jego miejscu zamieszkania ponad 221 gramów marihuany, dwa krzaki konopi indyjskiej oraz gram amfetaminy. Mężczyznom przedstawiono już zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. 24-latkowi, który uprawiał krzaki konopi indyjskiej, wytwarzał środki odurzające w postaci marihuany oraz posiadał amfetaminę, grozi do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu zastosował ponadto wobec niego dozór policyjny.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *