Zapowiedź: SPR Sośnica Gliwice – SPR Olkusz (04.12.2018)

Już w najbliższy wtorek szczypiornistki SPR Olkusz podejmą w Gliwicach tamtejszą SPR Sośnicę w ramach 9. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Po ostatnim zwycięstwie nasze zawodniczki zajmują obecnie na 6. miejsce w lidze, a rywalki „Srebrnych Lwic” czwarte. Liczymy zatem na zmiejszenie strat do czołówki tabeli przez podopieczne trenera Marcina Księżyka.

spr 1 - Zapowiedź: SPR Sośnica Gliwice - SPR Olkusz (04.12.2018)
fot. Fotokompozytor – fotografia ślubna i sportowa

W dotychczasowych spotkaniach sezonu 2018/2019 Olkuszanki nie sprawują się niestety tak wspaniale, jak w ubiegłorocznych rozgrywkach. Z zespołu, który zdobył Mistrzostwo 1. Ligi, na sportową emeryturę odeszła bowiem doświadczona Agata Nowak, znana dotąd kibicom z panieńskiego nazwiska Wcześniak. Mocno odmłodzony skład Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz, będący jednocześnie jednym z najmłodszych w całej lidze, od początku rozgrywek gra „w kratkę”: 4 zwycięstwa i 4 porażki w pierwszych 8 meczach tego sezonu idealnie odwzorowują formę naszych dziewczyn.

20181121 IMG 9336 - Zapowiedź: SPR Sośnica Gliwice - SPR Olkusz (04.12.2018)
fot. Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Przypominam, że w ostatnim spotkaniu „Srebrne Lwice” pewnie zwycięzyły na wyjeździe z zajmującą 9. miejsce ekipą WKPR Wesoła Warszawa 28:34, kończąc tym samym niechlubną serię 3 porażek z rzędu. W przypadku pomyślnego wyniku pojednku z Gliwiczankami podopieczne trenera Marcina Księzyka będą miały na swoim koncie 16 „oczek”, dokładnie tyle samo ile zajmująca 5. lokatę drużyna MKS AZS UMCS Lublin. Zdecydowanie jest zatem o co grać, choć łatwo z pewnością nie będzie, gdyż piłkarki SPR Sośnicy Gliwice w poprzedniej kolejce rozgromiły na wyjeździe plasujące się na przedostatniej pozycji MTS Żory 36:26.

20181121 IMG 9058 - Zapowiedź: SPR Sośnica Gliwice - SPR Olkusz (04.12.2018)
fot. Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Przed dużą szansą stoi także Natalia Kolonko. Jeżeli we wtorkowych rozgrywkach uda jej się utrzymać formę strzelecką z dotychczasowych spotkań tego sezonu, wynoszącą 9 trafień na mecz, to ex equo z Aloną Shupyk z SPR JKS Jarosław zajmować będzie pozycję lidera klasyfikacji strzelczyń 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Jeżeli z kolei uda jej się zdobyć dwucyfrowy wynik, to samodzielnie założy ona koronę „Królowej Strzelczyń”. Po piętach depcze jej jednak Aleksandra Abramowicz z własnie SPR Sośnicy Gliwice, która jest gorsza od Natalii o zaledwie 6 trafień. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi już we wtorek 4 grudnia o godzinie 17:30.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *