Zapowiedź: SPR Olkusz – SPR Sośnica Gliwice (13.04.2019)

Już jutro o godzinie 17:00 SPR Olkusz zmierzy się w hali MOSiR w Olkuszu z ekipą SPR-u Sośnicy Gliwice w ramach 20. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Jest to niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o zakończenie tegorocznych rozgrywek na 4. miejscu w tabeli. Jutrzejszy pojedynek to również starcie Mistrza i Wicemistrza minionego sezonu.

Podopieczne trenera Marcina Księżyka sprawiły małą niespodziankę w poprzedniej kolejce, jako że udało im się pokonać zespół wicelidera 1. Ligi FutureNet Imperium Katowice 22:26. Dla Katowiczanek była to dopiero trzecia porażka w tym sezonie i pierwsza na własnym obiekcie. Gliwiczanki zwyciężyły z kolei z przedostatnim w tabeli MTS-em Żory 32:27. Warto wspomnieć, że „Srebrne Lwice” mierzyły się z zespołem ze Śląska przed dwoma tygodniami i rozgromiły je aż 39:25. Oba zespoły spotkały się już także w tym sezonie w meczu 9. kolejki, kiedy to nasza drużyna zwyciężyła 23:30.

Przed tym spotkaniem Olkuszanki zajmują 4. pozycje w lidze z 37. punktami na swoim koncie. SPR Sośnica Gliwice, z 35 „oczkami”, zajmuje z kolei 5 lokatę. Będzie to zatem pojedynek bezpośrednich sąsiadów w tabeli, a wynik tego starcia będzie miał ogromne znaczenie w kontekście walki o zakończenie sezonu 2018/.2019 na 4. miejscu. Oprócz jutrzejszego pojedynku do końca rozgrywek pozostały bowiem już tylko 2 mecze. Pierwszy z nich podopieczne trenera Marcina Księżyka rozegrają z 6. w tabeli MKS-em AZS UMCS Lublin, a drugi z ostatnim w tabeli KS-em Otmętem Krapkowice.

Ze względu na sytuacje w tabeli emocji z pewnością nie braknie, a o koronę „Królowej Strzelczyń” walczyć będzie ponadto Natalia Kolonko. Rozgrywająca SPR-u zdobyła już w tegorocznych rozgrywkach aż 165 bramek lecz wciąż traci 6 trafień do Alony Shupyk z drużyny liderek tabeli SPR-u JKS Jarosław, której piłkę w bramce rywalek udało się umieścić 171 razy. Tradycyjnie gorąco zachęcam wszystkich do gorącego dopingowania naszych wspaniałych szczypiornistek. Tych z Państwa, którzy nie będą w stanie osobiście stawić się w hali przy ulicy Wiejskiej 1A w Olkuszu, zapraszam z kolei do śledzenia transmisji na żywo z tego spotkania, które rozpocznie się na naszej stronie na Facebooku równo z pierwszym gwizdkiem sędziego.

zdjęcie główne (przykładowe): Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *