Zapowiedź: SPR Olkusz – Olimpia Beskid Nowy Sącz (16.02.2019)

Już w najbliższą sobotę 16 lutego, wyjątkowo o godzinie 12:30, SPR Olkusz zmierzy się na wyjeździe z MKS Olimpią-Beskid Nowy Sącz w spotkaniu 15. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Gospodynie tracą do „Srebrnych Lwic” zaledwie 6 „oczek”, dlatego podopieczne trenera Marcina Księżyka będą musiały dać z siebie wszystko.

Cieszyć z pewnością może forma Olkuszanek, które w ostatniej kolejce pokonały przed własną publicznością drużynę WKPR Wesoła Warszawa 33:25. Było to również ich czwarte zwycięstwo w 6 ostatnich meczach. Piłkarki z Nowego Sącza przegrały z kolei tydzień temu z liderkami tabeli SPR JKS Jarosław, natomiast warto zaznaczyć, że jedynie w stosunku 26:27. Kiedy nasze zawodniczki starły się z Jarosławiankami 2 tygodnie temu, to uległy one im aż 35:21. Wygląda więc na to, że oba zespoły mogą pokusić się w sobotę o zwycięstwo.

Po 14. kolejkach 1. Ligi podopieczne trenera Marcina Księżyka z 28 punktami na koncie zajmują 4. miejsce w tabeli. Do ekipy SPR JKS Jarosław, która totalnie zdeklasowała w tym roku ligowe rozgrywki tracą już ponadto aż 14 „oczek” i niestety wydaje się, że straciły szanse na obronę zeszłorocznego tytułu. Wciąż są one jednak w grze o miejsce na podium, gdyż do zajmującej 3. lokatę UKS Varsovii Warszawa „Srebrne Lwice” tracą już tylko 3 punkty, a do wiceliderek, czyli zespołu FutureNet Imperium Katowice 7. Pozytywny wynik w sobotnim spotkaniu jest zatem bardzo istotny.

Sobotnie spotkanie SPR Olkusz z Olimpią-Beskid Nowy Sącz określane jest także mianem „Derbów Małopolski”, gdyż obie drużyny pochodzą własnie z naszego województwa. Spotkanie to powinno przynieść kibicom wiele emocji, a my, jak zawsze, liczymy na dobry występ naszych wspaniałych szczypiornistek i zdobycie przez nie kompletu punktów.

zdjęcie przykładowe: Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *