Zapowiedź: SPR Olkusz – MTS Żory (27.03.2019)

Nietypowo, bo w najbliższą środę o godzinie 18:30, SPR Olkusz podejmie w hali MOSiR w Olkuszu MTS Żory w ramach 18. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. „Srebrne Lwice” w ostatnich 5 ligowych spotkaniach zaliczyły aż 3 porażki, przegrywając ponadto 2 ostatnie mecze, więc pojedynek z przedostatnim w tabeli zespołem ze Śląska jest dobrą okazją do przełamania. Emocji z pewnością nie braknie, gdyż piłkarki MTS-u udowodniły już wielokrotnie, że potrafią napsuć dużo krwi drużynom z ligowej czołówki.

Nieregularność: tak jednym słowem można opisać obecny sezon w wykonaniu podopiecznych trenera Marcina Księżyka. Po rozczarowującym początku tegorocznych rozgrywek, kiedy to Olkuszanki wygrały jedynie 4 z 8 pierwszych spotkań ligowych, przyszedł czas serię 4 zwycięstw z rzędu. Dzięki temu nasze szczypiornistki szybko awansowały z 7. na 3. miejsce w tabeli 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej, powracając tym samym do czołówki tabeli.

Taki stan rzeczy niestety długo się nie utrzymał. W następnych 5 meczach piłkarki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz wygrały bowiem zaledwie 2 razy, spadając na 4. miejsce w lidze. Aktualnie posiadają one na swoim koncie 31 punktów, tracąc 9 „oczek” do trzeciej UKS Varsovii Warszawa, 13 do drugiego FutureNet Imperium Katowice i aż 17 do liderującej ekipy SPR-u JKS Jarosław. Biorąc pod uwagę, że do końca tegorocznych rozgrywek pozostało zaledwie 5 meczów, to wygląda na to, że „Srebrne Lwice” wypadły już niestety z gry o zakończenie sezonu 2018/2019 na podium.

Podopieczne trenera Marcina Księżyka nie mogą jednak pozwolić sobie na chwilę rozluźnienia, gdyż tłoczno zrobiło się na dalszych ligowych miejscach. Po piętach Olkuszankom depcze bowiem AZS AWF Warszawa z 30 punktami, SPR Sośnica Gliwice z 29 oraz MKS AZS UMCS Lublin, któremu udało się zgromadzić 28 „oczek” na swoim koncie. Jeżeli nasze szczypiornistki chcą zatem utrzymać 4. pozycję w tabeli do końca sezonu, to muszą po prostu wygrywać pozostałe spotkania.

Nietypowo, bo w środę 27 marca o godzinie 18:30 zmierzą się one z przedostatnim w lidze MTS-em Żory. Szczypiornistkom ze Śląska udało się wygrać w tym sezonie zaledwie 2 razy, co przełożyło się na jedynie 6 punktów w tabeli. MTS jest jednak znany z tego, że często sprawia niespodzianki zespołom z czołówki. Dla przykładu, rok temu, gdy SPR Olkusz zdobył Mistrzostwo 1. Ligi Kobiet w piłce ręcznej, to przez cały sezon przegrał jedynie 3 spotkania. Jednym z nich był własnie mecz z MTS-em Żory 30:31, na dodatek również rozgrywany przed własną publicznością.

Liczymy jednak, że „Srebrne Lwice” zwycięsko wyjdą z nadchodzącego pojedynku, tym bardziej że w tym sezonie udało im się już wygrać z MTS-em w spotkaniu wyjazdowym 29:33. Nasze rywalki przegrały ponadto 8 ostatnich spotkań, więc to Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz będzie w środę faworytem. Ja z kolei tradycyjnie serdecznie zapraszam Państwa do kibicowania Olkuszankom w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wiejskiej 1A.

Wciąż ważą się także losy rywalizacji o tytuł Królowej Strzelczyń 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. W grze pozostały w zasadzie już tylko 2 zawodniczki, czyli Alona Shupyk z SPR JKS Jarosław, która w dotychczasowych 17. spotkaniach zdobyła 153 bramki oraz Natalia Kolonko z naszego zespołu, której umieścić piłkę w bramce rywalek udało się o 4 razy mniej. Trzymajmy zatem kciuki za dobra formę rozgrywającej SPR Olkusz już w najbliższą środę.

zdjęcie główne (przykładowe): Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *