Zapowiedź: SPR Olkusz – KS Otmęt Krapkowice (15.12.2018)

W ostatniej kolejce rundy jesiennej 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej SPR Olkusz zmierzy się na wyjeździe z zespołem KS Otmęt Krapkowice. Zajmuje on obecnie ostatnie miejsce w tabeli z jedynie 3 punktami na swoim koncie, ale warto zaznaczyć, że drużyna z Opolszczyzny zdobyła je przed tygodniem, pokonując sensacyjnie SPR Sośnicę Gliwice. To własnie dzięki temu „Srebrne Lwice” przegoniły Gliwiczanki w tabeli, zajmując aktualnie 4. miejsce.

SPR Olkusz 08.12 56 - Zapowiedź: SPR Olkusz - KS Otmęt Krapkowice (15.12.2018)
fot. Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Olkuskiej ekipie udało się wrócić do wspaniałej dyspozycji, do której przyzwyczailiśmy się w poprzednim sezonie. Początek tegorocznych rozgrywek nie należał bowiem do podopiecznych trenera Marcina Księżyka: po pierwszych 7. spotkaniach miały one na swoim koncie zaledwie 3 zwycięstwa i aż 4 porażki. Olkuszanki wygrały jednak 3 ostatnie mecze z rzędu i awansowały na 4. pozycję w tabeli. Dodatkowo, jeśli jutro KS Otmęt Krapkowice nie sprawi naszym szczypiornistkom niespodzianki, a AZS AWF Warszawa pokona inny zespół ze stolicy, czyli UKS Varsovię Warszawa, to „Srebrne Lwice” pierwsza połowę tego sezonu zakończą na podium.

UKS Varsovia Warszawa SPR Olkusz 33 30 Olkuszanki bez punktów w stolicy - Zapowiedź: SPR Olkusz - KS Otmęt Krapkowice (15.12.2018)
fot. Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Warto przypomnieć, że poprzedniej kolejce piłkarki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz pokonały u siebie MKS AZS UMCS Lublin 32:29. Konsekwentna gra pozwoliła Olkuszankom  „przetrwać” pierwszą połowę, w której niesamowitą formę prezentowały przyjezdne, a w 36. minucie spotkania wyjść na pierwsze w tym meczu prowadzenie, którego nie oddały już do samego końca. 11 bramek w tamtym spotkaniu rzuciła Natalia Kolonko, która jest liderką Klasyfikacji Strzelczyń 1. Ligi. Liczymy zatem na podtrzymanie zarówno wspaniałej formy strzeleckiej rozgrywającej SPR-u, jak i 4. zwycięstwo z rzędu naszej drużyny.

grafa - Zapowiedź: SPR Olkusz - KS Otmęt Krapkowice (15.12.2018)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *