Zapowiedź: SPR JKS Jarosław – SPR Olkusz (19.01.2019)

Już jutro, w sobotę 19 stycznia o godzinie 19:00, w spotkaniu 13. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej, szczypiornistki SPR Olkusz zmierzą się na wyjeździe z liderkami tabeli, czyli drużyną SPR JKS Jarosław. Dla naszej drużyny będzie to szansa na rewanż za porażkę 24:32 z pierwszej części obecnego sezonu. Ponadto „Królowa Strzelczyń” Alona Shupyk (110 bramek) stanie twarzą w twarz z wiceliderką tego zestawienia Natalią Kolonko (107 trafień).

W poprzedniej kolejce oba zespoły urządziły sobie pewien pokaz siły. Podopieczne trenera Marcina Księżyka pokonały bowiem przed własną publicznością TS MKS San Jarosław 37:22, a piłkarki SPR JKS Jarosław zwyciężyły z ekipą KS Otmęt Krapkowice 42:16. W jutrzejszym spotkaniu faworytkami będą zawodniczki z Podkarpacia, ale młoda drużyna SPR-u nieraz pokazała już, że potrafi urwać punkty najlepszym.

Niedzielny mecz będzie dla „Srebrnych Lwic” bardzo istotny z powodu sytuacji w ligowej tabeli. Gospodynie zajmują w niej obecnie 1. miejsce, mając na swoim koncie 33 punkty, a nasze szczypiornistki, ex-equo z UKS Varsovią Warszawa, znajdują się na miejscu 3., tracąc do Jarosławianek 8 „oczek”. Trzymamy zatem kciuki za pozytywny dla Olkuszanek rezultat spotkania!

zdjęcie przykładowe: Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *