Zapowiedź: MTS Żory – SPR Olkusz (14.09.2019)

Po ponad 4 miesiącach przerwy powracają rozgrywki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Swoje ligowe zmagania szczypiornistki SPR-u Olkusz zaczynają od niezwykle interesującego spotkania z ekipą MTS-u Żory, którą prowadził będzie dotychczasowy trener „Srebrnych Lwic” Marcin Księżyk. Czy znajdzie on receptę na swoją byłą drużynę? Czy to może nowy szkoleniowiec olkuskiej drużyny Kamil Zawada wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko? Czy wynik tego spotkania będzie inny, niż rozegrany przed 3 tygodniami mecz towarzyski? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy już jutro o godzinie 18:00.

20190327 IMG 5100 - Zapowiedź: MTS Żory - SPR Olkusz (14.09.2019)

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w sparingu 23 sierpnia. Wówczas górą były zawodniczki ze Śląska, które pokonały Olkuszanki 22:33. Duży wpływ na wynik mógł mieć jednak fakt, że był to pierwszy mecz naszej drużyny pod wodzą nowego trenera, a Marcin Księżyk, który nasz klub zna od podszewki, bezlitośnie wykorzystał wszystkie niedociągnięcia SPR-u. Dużo lepiej Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz spisało się jednak już dzień później w zwycięskich meczach nad SPR-em Sośnicą Gliwice oraz KS-em Cracovią 1906, więc można mieć duże nadzieje, że był to tylko wypadek przy pracy.

20190327 IMG 4782 - Zapowiedź: MTS Żory - SPR Olkusz (14.09.2019)

W poprzednim sezonie „Srebrne Lwice” dwukrotnie były natomiast lepsze od ekipy z Żor. Najpierw na wyjeździe wygrały one 29:33, a później zwyciężyły w olkuskiej hali aż 39:24. Ostatnie ligowe zwycięstwo nad olkuskim piłkarkami ręcznymi zespół ze Śląska zaliczył natomiast dopiero 12 listopada 2017 roku, kiedy to dość niespodziewanie pokonał on SPR Olkusz 30:31. Niespodziewanie, bo była to jedyna porażka, wówczas jeszcze podopiecznych trenera Marcina Księżyk, w rundzie jesiennej, którą nasze zawodniczki, podobnie jak i cały sezon, zakończyły na 1. miejscu w ligowej tabeli. Ciężko zatem powiedzieć, który zespół będzie jutro górą, tym bardziej że obaj trenerzy będą mieli sobie coś do udowodnienia.

20190327 IMG 5039 - Zapowiedź: MTS Żory - SPR Olkusz (14.09.2019)

Przypominamy również, że system rozgrywek 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej przeszedł tego lata małą rewolucję. Ligowymi rywalkami „Srebrnych Lwic” będą w tym roku bowiem TS MKS San Jarosław, SPR Sośnica Gliwice, KS Zgoda Ruda Śląska, JTC AZS Poznań, KS AZS AWF Handball 28 Wrocław, KS Cracovia 1906 Kraków, MKS PR URBIS Gniezno, MTS Żory, MKS Karkonosze Jelenia Góra oraz Korona Handball Kielce. Spośród tych drużyn tylko 3 (TS MKS San Jarosław, SPR Sośnica Gliwice oraz MTS Żory) mierzyły się przed rokiem z Olkuszankami w ligowych rozgrywkach. Skład SPR-u Olkusz także mocno się zmienił, o czym dokładniej pisałem TUTAJ.

20190327 IMG 4798 - Zapowiedź: MTS Żory - SPR Olkusz (14.09.2019)

Pierwsze spotkanie we własnej hali (jutrzejszy mecz odbywa się w Żorach) podopieczne trenera Kamila Zawady rozegrają z kolei w sobotę 21 września o godzinie 17:00, kiedy to „Srebrne Lwice” podejmą MKS Karkonosze Jelenią Górę. Tych z Państwa, którzy nie będą w stanie osobiście dopingować ekipy Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz w hali MOSiR przy ul. 1A w Olkuszu, tradycyjnie zachęcam do śledzenia transmisji na żywo z tego meczu, która rozpocznie się równo w pierwszym gwizdkiem sędziego na naszej stronie na Facebooku. W imieniu Redakcji Kuriera Olkuskiego życzę także naszym wspaniałym szczypiornistkom powodzenia zarówno w jutrzejszym spotkaniu z MTS-em Żory, jak i w pojedynku z drużyną z województwa dolnośląskiego.

zdjęcia: Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *