Zapowiedź: Korona Handball Kielce – SPR Olkusz (5.10.2019)

Już jutro o godzinie 18:30 SPR Olkusz zmierzy się na wyjeździe z Koroną Handball Kielce w 3. kolejce sezonu 2019/2020 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Przed podopiecznymi trenera Kamila Zawady stoi niezwykle trudne zadanie, gdyż nasze przeciwniczki poprzedni sezon zakończyły na 8. miejscu w PGNiG Superlidze, a obecny sezon rozgrywają na zapleczu Ekstraklasy jedynie z powodu utraty licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Przypominamy, że Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz tegoroczne rozgrywki rozpoczęło od porażki z MTS-em Żory 27:24. „Srebrne Lwice” po zaciętym pojedynku nie dały niestety rady drużynie prowadzonej przez dotychczasowego szkoleniowca naszego zespołu Marcina Księżyka. Tydzień później, w pierwszym meczu przed własną publicznością, olkuskie piłkarki ręczne skutecznie zreflektowały się za tę porażkę, gromiąc KS Karkonosze Jelenią Górę aż 41 do 25. Dzięki temu po pierwszych dwóch spotkaniach trwającego sezonu Olkuszanki zajmują 2. pozycję w tabeli, ale trzeba zaznaczyć, że 4 zespoły rozegrały o jeden mecz mniej, a jedną z tych drużyn jest właśnie klub z województwa świętokrzyskiego. W jedynym rozegranym do tej pory meczu pokonał on KS Karkonosze Jelenią Górę 24:36, a więc nieco niżej, niż nasze szczypiornistki. Nie można jednak lekceważyć naszych rywalek, które jeszcze do niedawna regularnie występowały w PGNiG Superlidze.

W tym roku utraciły one licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej lecz nie zmienia to faktu, że jest to bardzo mocna drużyna i jeden z faworytów do wygrania ligi. Ostatnim razem oba zespoły spotkały się w grudniu 2018 roku w ramach meczu 1/16 PGNiG Pucharu Polski. „Srebrne Lwice” przegrały wówczas 21:34, jednak pokazały prawdziwą wolę walki, grając z „wycofaną bramkarką”. Kiedy nasze zawodniczki były bowiem w posiadaniu piłki, to w miejsce bramkarki wchodziła zawodniczka z pola. Dzięki temu Olkuszanki miały przewagę liczebną w ataku. Gdy tylko traciły one piłkę, to w miejsce jednej z zawodniczek z pola momentalnie z powrotem wchodziła bramkarka. Było to posunięcie na pierwszy rzut oka ryzykowne, ale pokazało że „Srebrne Lwice” nie przestraszyły się ekipy ze środka tabeli szczypiorniakowej Ekstraklasy i zamierzały walczyć jak równy z równym.

Następne spotkanie „u siebie” podopieczne trenera Kamila Zawady rozegrają z kolei dopiero 19 października w meczu z MKS-em PR URBIS Gniezno. Tradycyjnie zachęcam Państwa do głośnego dopingowania naszych wspaniałych szczypiornistek w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wiejskiej 1A w Olkuszu. Tych z Państwa, którzy nie będą w stanie osobiście dopingować naszej drużyny, już teraz serdecznie zapraszam z kolei do śledzenia transmisji na żywo z tego pojedynku, która rozpocznie się równo z pierwszym gwizdkiem sędziego na naszej stronie na Facebooku.

zdjęcie (przykładowe): Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *