Zapowiedź: AZS AWF Warszawa – SPR Olkusz (17.03.2019)

Już jutro o godzinie 17:30 SPR Olkusz zmierzy się na wyjeździe z AZS AWF Warszawa w ramach 17. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Po ostatniej porażce z UKS Varsovią Warszawa szanse podopiecznych trenera Marcina Księżyka na zakończenie obecnego sezonu na ligowym podium mocno się oddaliły, ale do końca rozgrywek wciąż pozostało jeszcze 6 spotkań.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce „Srebrne Lwice” podejmowały w hali MOSiR w Olkuszu zajmujące 3. lokatę Warszawianki. Spotkanie to było kluczowe w kontekście walki o 3. miejsce w tabeli, jako że przed tym meczem Olkuszanki zajmowały 4. lokatę w tabeli, tracąc do „Varsovii” 3 punkty. Przyjezdne pokonały jednak naszą drużynę 28:30 i na 6 spotkań do końca tegorocznych rozgrywek mają na swoim koncie o 6 „oczek” więcej niż nasze szczypiornistki, a do tego posiadają lepszy bilans bramkowy.

20190302 IMG 3521 - Zapowiedź: AZS AWF Warszawa - SPR Olkusz (17.03.2019)
fot. Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Piłkarki AZS AWF Warszawa pewnie pokonały z kolei w minionej kolejce MKS Olimpię Beskid Nowy Sącz 28:23. Najwięcej, bo aż 10 bramek dla Akademiczek rzuciła w tym spotkaniu Patrycja Kozak. AZS zajmuje obecnie 7. lokatę, ale do Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz traci zaledwie 4 punkty. Oba zespoły mają zatem o co grać, gdyż „Srebrne Lwice”, jeżeli wciąż chcą zakończyć obecny sezon na podium, muszą wygrać wszystkie pozostałe spotkania i liczyć na potknięcia UKS Varsovii Warszawa.

Obie drużyny zagrały już ze sobą w 6. kolejce tego sezonu, kiedy to Warszawianki wygrały w Olkuszu po serii rzutów karnych (remis 38:38 po regulaminowym czasie gry). Spotkanie to można bez zastanowienia okrzyknąć najgorszym meczem SPR-u w tym sezonie, jako że podopieczne trenera Marcina Księżyka przegrały to spotkanie w chciałoby się wręcz powiedzieć „frajerski” sposób.

P1110456 - Zapowiedź: AZS AWF Warszawa - SPR Olkusz (17.03.2019)

W 36. minucie nasze szczypiornistki prowadziły bowiem 27:19, całkowicie kontrolując przebieg spotkania. Wówczas z naszą drużyną stało się jednak coś niedobrego i zaczęły one grać tak, jakby oduczyły się rzucać bramki. Dość powiedzieć, że w ciągu ostatnich 15 minut nasze zawodniczki zdobyły łącznie… 6 goli i choć na 2 sekundy przed syreną końcową udało im się wyrównać stan spotkania, to później uległy one w serii rzutów karnych 2:4.

Zawodniczki olkuskiej drużyny po tamtej porażce nie kryły frustracji, nie obyło się także bez łez. Nasze piłkarki z pewnością będą chciały zatem odegrać się za wspomniany pojedynek i pokonać jutro pewnie AZS AWF Warszawa, za co mocno trzymamy kciuki! Następne ligowe spotkanie na własnej hali „Srebrne Lwice” rozegrają z kolei w sobotę 30 marca z ekipą MTS-u Żory.

zdjęcie główne (przykładowe): Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *