Zapowiedź: AZS AWF Warszawa – SPR Olkusz (17.03.2019)

Już jutro o godzinie 17:30 SPR Olkusz zmierzy się na wyjeździe z AZS AWF Warszawa w ramach 17. kolejki 1. Ligi kobiet w piłce ręcznej. Po ostatniej porażce z UKS Varsovią Warszawa szanse podopiecznych trenera Marcina Księżyka na zakończenie obecnego sezonu na ligowym podium mocno się oddaliły, ale do końca rozgrywek wciąż pozostało jeszcze 6 spotkań.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce „Srebrne Lwice” podejmowały w hali MOSiR w Olkuszu zajmujące 3. lokatę Warszawianki. Spotkanie to było kluczowe w kontekście walki o 3. miejsce w tabeli, jako że przed tym meczem Olkuszanki zajmowały 4. lokatę w tabeli, tracąc do „Varsovii” 3 punkty. Przyjezdne pokonały jednak naszą drużynę 28:30 i na 6 spotkań do końca tegorocznych rozgrywek mają na swoim koncie o 6 „oczek” więcej niż nasze szczypiornistki, a do tego posiadają lepszy bilans bramkowy.

20190302 IMG 3521 - Zapowiedź: AZS AWF Warszawa - SPR Olkusz (17.03.2019)
fot. Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Piłkarki AZS AWF Warszawa pewnie pokonały z kolei w minionej kolejce MKS Olimpię Beskid Nowy Sącz 28:23. Najwięcej, bo aż 10 bramek dla Akademiczek rzuciła w tym spotkaniu Patrycja Kozak. AZS zajmuje obecnie 7. lokatę, ale do Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz traci zaledwie 4 punkty. Oba zespoły mają zatem o co grać, gdyż „Srebrne Lwice”, jeżeli wciąż chcą zakończyć obecny sezon na podium, muszą wygrać wszystkie pozostałe spotkania i liczyć na potknięcia UKS Varsovii Warszawa.

Obie drużyny zagrały już ze sobą w 6. kolejce tego sezonu, kiedy to Warszawianki wygrały w Olkuszu po serii rzutów karnych (remis 38:38 po regulaminowym czasie gry). Spotkanie to można bez zastanowienia okrzyknąć najgorszym meczem SPR-u w tym sezonie, jako że podopieczne trenera Marcina Księżyka przegrały to spotkanie w chciałoby się wręcz powiedzieć „frajerski” sposób.

P1110456 - Zapowiedź: AZS AWF Warszawa - SPR Olkusz (17.03.2019)

W 36. minucie nasze szczypiornistki prowadziły bowiem 27:19, całkowicie kontrolując przebieg spotkania. Wówczas z naszą drużyną stało się jednak coś niedobrego i zaczęły one grać tak, jakby oduczyły się rzucać bramki. Dość powiedzieć, że w ciągu ostatnich 15 minut nasze zawodniczki zdobyły łącznie… 6 goli i choć na 2 sekundy przed syreną końcową udało im się wyrównać stan spotkania, to później uległy one w serii rzutów karnych 2:4.

Zawodniczki olkuskiej drużyny po tamtej porażce nie kryły frustracji, nie obyło się także bez łez. Nasze piłkarki z pewnością będą chciały zatem odegrać się za wspomniany pojedynek i pokonać jutro pewnie AZS AWF Warszawa, za co mocno trzymamy kciuki! Następne ligowe spotkanie na własnej hali „Srebrne Lwice” rozegrają z kolei w sobotę 30 marca z ekipą MTS-u Żory.

zdjęcie główne (przykładowe): Anna Niewiadomska (SPR Olkusz)

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *