Zapalił „jointa” na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu i wpadł w ręce przechodzących policjantów

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 20 i 26-letnim mieszkańcom Olkusza, którzy podczas weekendu zostali zatrzymani za posiadanie narkotyków. Jeden z nich zapalił marihuanę na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, tuż obok przechodzących policjantów.

W piątek 12 kwietnia około godziny 21:30 na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu mundurowi Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli mężczyznę, który, wychodząc z bloku, odpalił „jointa”. Funkcjonariusze zwrócili na niego uwagę, gdyż w powietrzu unosił się charakterystyczny zapach palącej się marihuany. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, albowiem przeprowadzone badanie wykazało, że były to narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w policyjnej celi.

Dwa dni później, czyli 14 kwietnia, na tej samej ulicy przez mundurowych został zatrzymany 20-letni mieszkaniec Olkusza, który również posiadał narkotyki. Teraz za swoje zachowanie obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie główne (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *