Zapalił „jointa” na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu i wpadł w ręce przechodzących policjantów

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 20 i 26-letnim mieszkańcom Olkusza, którzy podczas weekendu zostali zatrzymani za posiadanie narkotyków. Jeden z nich zapalił marihuanę na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, tuż obok przechodzących policjantów.

W piątek 12 kwietnia około godziny 21:30 na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu mundurowi Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli mężczyznę, który, wychodząc z bloku, odpalił „jointa”. Funkcjonariusze zwrócili na niego uwagę, gdyż w powietrzu unosił się charakterystyczny zapach palącej się marihuany. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, albowiem przeprowadzone badanie wykazało, że były to narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w policyjnej celi.

Dwa dni później, czyli 14 kwietnia, na tej samej ulicy przez mundurowych został zatrzymany 20-letni mieszkaniec Olkusza, który również posiadał narkotyki. Teraz za swoje zachowanie obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie główne (przykładowe): pixabay.com

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *