„Zamek Rabsztyn w dawnej ikonografii”

Już jutro, w sobotę 14 września o godzinie 11:00, odbędzie się bezpłatny spacer historyczny „Zamek Rabsztyn w dawnej ikonografii”. Chętni do wzięcia udziału w wycieczce spotykają się przed mostem nad zamkową fosą w Rabsztynie. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Kurier Olkuski.

70318732 1423095407846296 3367543729190600704 o - "Zamek Rabsztyn w dawnej ikonografii"

Jest to kolejne wydarzenie z serii Olkuskie Spacery Historyczne 2019 , która potrwa do końca tego roku. Przypominamy, że z okazji obchodów 720-lecia Olkusza przynajmniej raz w miesiącu mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w ciekawych i bezpłatnych wycieczkach tematycznych. Po zabytkach i historii Olkusza oprowadzają pasjonaci historii „Srebrnego Miasta”, czyli członkowie lokalnych stowarzyszeń, a także pracownicy magistratu i wolontariusze. Większość wycieczek ma charakter spacerów po mieście oraz okolicy, połączonych ze zwiedzaniem miejscowych zabytków.

plakat 1 spacery ver 5 - "Zamek Rabsztyn w dawnej ikonografii"

Uczestnicy spaceru wyruszą spod miejsca zbiórki na krótką wycieczkę wokół zamku, podczas której będą mieli okazję zobaczyć kopie rycin z końca XVIII i XIX wieku, a następnie porównać je z obecnym wyglądem warowni. Zgromadzona społeczność będzie także mogła wziąć udział w mini konkursie o historii zamku z drobnymi nagrodami przygotowanymi przez Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn”. Szczegółowe informacje dotyczące spacerów można uzyskać w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT przy ul. Floriańskiej 8 w Olkuszu lub poprzez adres mailowy it.olkusz@msit.malopolska.pl.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *