Zajęcia z jogi i medytacji w Szkole Podstawowej w Kluczach

Szkoła Podstawowa w Kluczach w innowacyjny sposób podeszła do problemu koncentracji i twórczej energii swoich podopiecznych. Rozwiązaniem okazały się bowiem zajęcia z jogi i medytacji.

IMG 20191022 171034 - Zajęcia z jogi i medytacji w Szkole Podstawowej w Kluczach

Projekt „Joga i medytacja w szkole jako sposób na koncentrację i twórczą energię” realizowała grupa „Ekvilibro”. Zajęcia, które miały miejsce od września do listopada, obejmowały nie tylko jogę czy medytację treningu uważności (mindfulness), ale połączone były także z tradycyjnymi formami terapii psychopedagogicznej. Zdaniem pomysłodawców kreatywne podejście do zajęć, łączące naukę techniki pracy z ciałem z prawidłowym, spokojnym oddychaniem, angażującym świadomie umysł, ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy oraz radzenie sobie ze stresem i emocjami, wyzwaniami szkolnymi i życiowymi. Krótkie medytacje i trening uważności to z kolei sposób na zwiększenie koncentracji i skupienia na ważnych rzeczach.

72743901 948513692169480 2291137286005325824 n - Zajęcia z jogi i medytacji w Szkole Podstawowej w Kluczach

Wspomniane zajęcia prowadzone były przez psycho-pedagoga, terapeutkę, nauczycielkę jogi w nurcie Vinyasa Krama Joga oraz instruktorkę medytacji „Otwartej Drogi”, która jednocześnie jest autorką wielu publikacji na temat jogi. Bardzo ciekawym punktem realizacji tego projektu był również koncert gongów i mis tybetańskich, który pozwolił uczniom doświadczyć nowych, pozytywnych emocji poprzez terapię dźwiękiem i wibracjami. Taki seans wycisza bowiem umysł, łagodzi napięcia nerwowe i zwiększa świadomość siebie.

źródło: gmina-klucze.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *