Za nami Dni Olkusza 2017!

     Wczoraj oficjalnie zakończyły się Dni Olkusza. Coroczna uroczystość odbyła się w tym roku pod nazwą „Święto Srebra”. Tegoroczna impreza była naprawdę długa, gdyż trwała od piątku do niedzieli. Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Roman Piaśnik, zgodnie z tradycją przekazał mieszkańcom klucze do miasta: „Cieszę się, że mogę ten oto klucz przekazać na Wasze ręce. Oznacza on, że w najbliższy weekend władzę w mieście sprawować będą mieszkańcy. Bawcie się dobrze i wykorzystajcie tę władzę!”

     Co znaleźć można było na tegorocznych Dniach Olkusza? Miedzy innymi tradycyjne wesołego miasteczko na płycie Rynku, „Jarmark Rękodzieła i Produktów Lokalnych”, na ul. Krakowskiej, Turniej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta w kategorii skrzatów, a każdy chętny za symboliczną złotówkę mógł zobaczyć zbiory zgromadzone w budynku przy ul. Szpitalnej. Pod okiem strażników miejskich można było zaś sprawdzić, jak działa, popularny w całej Polsce symulator dachowania.

     Głównymi atrakcjami Święta Srebra były dwa koncerty – zespołu „Bracia” oraz Maryli Rodowicz. Całą imprezę zamknął tradycyjny pokaz sztucznych ogni.

zdjęcie: Krzysztof Pietruszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *