Za miesiąc Święto Gminy Bolesław: Zenek Martyniuk gwiazdą wieczoru!

Tegoroczne Święto Gminy Bolesław odbędzie się już 2 czerwca. Jak co roku, na uczestników czeka wiele atrakcji. Rok temu gwiazdą wieczoru był zespół Weekend, tym razem będzie to Zenek Martyniuk z zespołem Akcent.

Akcent został założony w 1989 roku przez Zenona Martyniuka, występującego dotychczas w zespole Akord i Mariusza Anikieja, występującego wcześniej w zespole Centrum. W 1991 roku ukazała się pierwsza kaseta zespołu, zatytułowana po prostu „Akcent 1”. Znalazły się na niej pierwsze przeboje zespołu: „Chłopak z gitarą”, „Dajcie mi gitarę”, „Tabu tibu”. Obecnie Akcent jest niekwestionowanym liderem w branży muzycznej nurtu Disco. O ich popularności świadczą choćby liczby wyświetleń teledysków na YouTubie.

W programie wydarzenia przewidziano także koncert Orkiestry Dętej ZGH „Bolesław” w Bukownie, wręczenie nagród Wójta Gminy Bolesław w różnych kategoriach sfery kulturalno – społecznej, występy szkół i przedszkoli z terenu Gminy Bolesław, program Centrum Kultury ( Psotki, KropkaPL), program taneczny La Cultura, koncert zespołu Stonehedge – Muzyka Świata oraz nocna dyskoteka.

zdjęcie: http://www.zespolakcent.pl/

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *