Z okazji Świąt podaruj uśmiech Natalce!

    Natalka przyszła na świat 12.09.2012 r. Natura obdarzyła ją dodatkowym chromosomem – Zespołem Downa. Oprócz samego zespołu, u Natalki zdiagnozowano niedoczynność tarczycy, znacznie obniżone napięcie mięśniowe oraz zaćmę wrodzoną oka prawego. Ta mała dziewczynka daje rodzicom jednak bezwarunkową miłość, uczy pokory i cierpliwości, a jej uśmiech sprawia, że pomimo napotykanych trudności chce się żyć.

     Dziewczynka jest rehabilitowana od 3 tygodnia życia, jest również objęta wszechstronną terapią: logopedyczną, pedagogiczną, integracją sensoryczną, hipoterapią rehabilitacją wzroku. Natalka jest pod stałą opieką specjalistów: endokrynologa, neurologa, okulisty, laryngologa, genetyka i ortopedy. Rozwój Natalki jest wolniejszy niż jej zespołowych rówieśników. Dziewczynka zaczęła chodzić w wieku 4 lat. Jeszcze nie mówi i nie jest samodzielna. 

     Dla lepszego funkcjonowania Natalce potrzebna jest systematyczna i wszechstronna terapia, udział w turnusach rehabilitacyjnych i logopedycznych czy stymulowanie różnymi bodźcami. Z uwagi na ogromne koszty ponoszone na leczenie Natalki, rodziców nie stać na wszystkie potrzebne córeczce oddziaływania, które mogłyby przyczynić się do jej lepszego rozwoju oraz samodzielności. Dlatego zwracają się o pomoc, żeby móc zrobić wszystko co możliwe, aby rozwój Natalki poszedł do przodu.

Kliknij, by pomóc Natalce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *