Wyświetlacze prędkości przy ul. Wodącej w Bukownie

2022-06-14 /190
Wyświetlacze prędkości przy ul. Wodącej w Bukownie

Wyświetlacze prędkości przy ul. Wodącej w Bukownie. Jest to kolejna tego typu inwestycja w powiecie okluskim. Na wyświetlaczach pojawia się prędkość, z jaką porusza się samochód. Urządzenie nie fotografuje twarzy kierującego, ma jedynie za zadanie uświadomić kierowcę, że za mocno naciska na pedał gazu, co ma z kolei ma poprawić bezpieczeństwo na drodze.

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy urządzenia mierzące prędkość samochodów zostały zamontowane w pobliżu szkoły podstawowej w Jaroszowcu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej, w Łobzowie, Bogucinie Małym czy przy ul. Bolesławskiej w Kluczach. Wyświetlacze zamontowane zostały również na ul. Rabsztyńskiej w Kluczach oraz przy szkołach na terenie gminy Bolesław: w Podlipiu i Krzykawie.

- Często o ich montaż apelują sami mieszkańcy, licząc, że dzięki takiemu rozwiązaniu kierowcy zdejmą „nogę z gazu”, a na drogach będzie po prostu spokojniej. Każda tego typu inwestycja sprawi, że wszyscy użytkownicy dróg będą bezpieczniejsi, a na tym bardzo nam zależy – mówi wicestarosta Paulina Polak. 

Inwestycja w wyświetlacze prędkości przy ul. Wodącej w Bukownie to efekt złożonych wniosków przez mieszkańców bukowna, burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego oraz radnej Magdaleny Kubańskiej. 

Władze powiatu chcą pójść za ciosem.

 - Właściwie wszystkie zamontowane przez nas wyświetlacze to odpowiedź na wnioski zgłaszane przez mieszkańców. Dostajemy informacje, że montaż takich urządzeń okazał się dobrym pomysłem. Może pójdziemy w tym zakresie dalej i zorganizujemy akcję – rozważymy pomysł, aby mieszkańcy poszczególnych gmin mogli głosować na wskazane wcześniej przez nich lokalizacje, gdzie powinny zostać zamontowane wyświetlacze prędkości. Oczywiście miejsca te skonsultujemy również z policją. Taka akcja mogłaby się rozpocząć w przyszłym roku, ale to zależy w dużej mierze od kondycji finansowej powiatu – podsumowuje starosta olkuski Bogumił Sobczyk.