Wypadek z udziałem pieszego w Olkuszu. Mieszkaniec Bolesławia trafił do szpitala

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na przejściu dla pieszych przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. W wyniku tego ranny został 38-letni mieszkaniec Bolesławia, do którego wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

potrącenie pieszego na pasach - Wypadek z udziałem pieszego w Olkuszu. Mieszkaniec Bolesławia trafił do szpitala

Do zdarzenia doszło przed godziną 10:00 w okolicy przychodni „ESKULAP”. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 38-latek prawdopodobnie wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Zarówno on, jak i kierująca Fordem Fiestą było trzeźwi. W wyniku tego wypadku mieszkaniec Bolesławia trafił do olkuskiego szpitala z podejrzeniem złamania podudzia. Początkowo do mężczyzny wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ale ostatecznie na miejscu zdecydowano, że poszkodowanego przewiezie karetka.

71793170 1389285721223555 8187508641834729472 n - Wypadek z udziałem pieszego w Olkuszu. Mieszkaniec Bolesławia trafił do szpitala
fot. strona Champion Pomoc Drogowa na Facebooku

Przy okazji mundurowi apelują o rozwagę. Warto bowiem pamiętać że pośpiech, złe warunki atmosferyczne, rozkojarzenie, a przede wszystkim ignorowanie przepisów ruchu drogowego, może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nie lekceważmy zatem naszego bezpieczeństwa, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Niezwykle pomocne może także okazać się korzystanie z elementów odblaskowych, które pomogą kierującym w porę nas dostrzec.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie główne: strona Champion Pomoc Drogowa na Facebooku

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *