Wypadek z udziałem pieszego w Olkuszu. Mieszkaniec Bolesławia trafił do szpitala

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na przejściu dla pieszych przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. W wyniku tego ranny został 38-letni mieszkaniec Bolesławia, do którego wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

potrącenie pieszego na pasach - Wypadek z udziałem pieszego w Olkuszu. Mieszkaniec Bolesławia trafił do szpitala

Do zdarzenia doszło przed godziną 10:00 w okolicy przychodni „ESKULAP”. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 38-latek prawdopodobnie wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Zarówno on, jak i kierująca Fordem Fiestą było trzeźwi. W wyniku tego wypadku mieszkaniec Bolesławia trafił do olkuskiego szpitala z podejrzeniem złamania podudzia. Początkowo do mężczyzny wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ale ostatecznie na miejscu zdecydowano, że poszkodowanego przewiezie karetka.

71793170 1389285721223555 8187508641834729472 n - Wypadek z udziałem pieszego w Olkuszu. Mieszkaniec Bolesławia trafił do szpitala
fot. strona Champion Pomoc Drogowa na Facebooku

Przy okazji mundurowi apelują o rozwagę. Warto bowiem pamiętać że pośpiech, złe warunki atmosferyczne, rozkojarzenie, a przede wszystkim ignorowanie przepisów ruchu drogowego, może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nie lekceważmy zatem naszego bezpieczeństwa, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i przestrzegajmy obowiązujących przepisów. Niezwykle pomocne może także okazać się korzystanie z elementów odblaskowych, które pomogą kierującym w porę nas dostrzec.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie główne: strona Champion Pomoc Drogowa na Facebooku

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *