Wypadek na ulicy Sikorka w Olkuszu. Przyczyną jazda „na zderzaku”

Jazda „na zderzaku” to powszechne zjawisko, które może jednak nieść za sobą poważne konsekwencje. Śliska nawierzchnia sprawia bowiem, że znacznie wydłuża się droga hamowania, a gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad samochodem. Olkuscy policjanci apelują zatem do kierowców o zachowywanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

W piątek na ulicy Sikorka w Olkuszu doszło do stłuczki z udziałem Seata i Audi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca Seata zapomniał właśnie o zachowaniu bezpiecznej odległości i najechał na tył Audi. Kierująca nim 28-latka została przewieziona do szpitala w Olkuszu, ale na szczęście nie wymagała hospitalizacji i po przeprowadzeniu badań została zwolniona. Mundurowi ustalają obecnie szczegółowe okoliczności tej kolizji.

Przy okazji tego zdarzenia warto pamiętać o obowiązkach, które nakłada na kierujących art. 19. ust. 2. Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z jego treścią, kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym, hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, a także utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *