Wypadek na ulicy Sikorka w Olkuszu. Przyczyną jazda „na zderzaku”

2020-12-16 /97
Wypadek na ulicy Sikorka w Olkuszu. Przyczyną jazda „na zderzaku”

 

Jazda „na zderzaku” to powszechne zjawisko, które może jednak nieść za sobą poważne konsekwencje. Śliska nawierzchnia sprawia bowiem, że znacznie wydłuża się droga hamowania, a gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad samochodem. Olkuscy policjanci apelują zatem do kierowców o zachowywanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

W piątek na ulicy Sikorka w Olkuszu doszło do stłuczki z udziałem Seata i Audi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca Seata zapomniał właśnie o zachowaniu bezpiecznej odległości i najechał na tył Audi. Kierująca nim 28-latka została przewieziona do szpitala w Olkuszu, ale na szczęście nie wymagała hospitalizacji i po przeprowadzeniu badań została zwolniona. Mundurowi ustalają obecnie szczegółowe okoliczności tej kolizji.

Przy okazji tego zdarzenia warto pamiętać o obowiązkach, które nakłada na kierujących art. 19. ust. 2. Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z jego treścią, kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym, hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, a także utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu