Wspomóż małą Natalkę z Osieka w jej walce z okropną chorobą

     Wyobraź sobie, że masz nogi, które nie chodzą, ręce, które Cię nie słuchają, usta, z których nie wydobywa się żaden dźwięk… Choć tyle chciałbyś zrobić, nie możesz; choć Twój umysł krzyczy, żyjesz w ciszy… Nie powiesz, że jesteś głodny, a nie możesz się sam nakarmić. Nie wskażesz nic palcem. Nie zawołasz nikogo bliskiego. Nie powiesz nawet, że kochasz… Inni traktują Cię jak powietrze, a Ty masz ochotę krzyczeć, że jesteś, że słyszysz, że rozumiesz, ale nie jesteś w stanie nic zrobić… Tak właśnie żyje mała Natalka z Osieka.

     Zachęcamy Państwa do wsparcia zbiórki na Natalkę Mączkę z Osieka. Dziewczynka cierpi na opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Jak mówią rodzice: „Natalka nie chodzi, nie używa rączek, nie umie mówić, nie jest w stanie wyrazić swoich myśli i potrzeb, jak zdrowe dziecko. Nauczyliśmy się rozpoznawać nastroje córeczki, znamy każdy rodzaj jej płaczu, wiemy, co kryje się za każdą miną. To jedyny sposób, by dowiedzieć się, czy jest głodna, czy coś ją boli. I są jeszcze oczy… Patrzymy w nie godzinami, śledzimy każde spojrzenie. Gdy przez dłuższą chwilę Natalia skupi wzrok na jednym punkcie, to jedyny znak, że właśnie tego jej brak, na to ma ochotę. Tylko tak może komunikować swoje potrzeby.”

     Potrzebne jest specjalne urządzenie do eyetrackingu Tobii Dynavox, by można było porozumiewać się z Natalką. Połowę z potrzebnych 26 tysięcy złotych, dzięki pomocy darczyńców udało się już uzbierać , natomiast do celu wciąż dużo brakuje: „Prosimy o pomoc w zakupie urządzenia, bo tylko ono pomoże Natalce wyjść z tej skorupy, w której przez tyle lat już mieszka. Tylko w ten sposób Natalka będzie mogła powiedzieć, na co ma ochotę., czy jest głodna, czy coś ją boli, co chce robić. Tylko tak będzie mogła powiedzieć nam, że nas kocha… Wierzę, że nam się uda, a wtedy Natalka będzie mogła sama powiedzieć „dziękuję”.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ

2 thoughts on “Wspomóż małą Natalkę z Osieka w jej walce z okropną chorobą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *