Wspomóż małą Julkę z Olkusza w walce o zdrowie!

     Julia Michoń cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. MPD towarzyszy refluks pęcherzowo-moczowodowy oraz refluks przełykowo-żołądkowy. Dziewczynka nie potrafi samodzielnie gryźć pokarmu – dawniej karmiona była sondą, teraz, za pomocą łyżeczki, zjada zmiksowane posiłki. Nieustannie doświadcza bólu, związanego z częstymi infekcjami. Są to dotkliwe utrudnienia, z którymi boryka się każdego dnia. Dziś ma 7 lat. Nie chodzi, nie siedzi, nie mówi…

     Rozwój umysłowy Julki jest spowolniony, jednak w znacznym stopniu rozwinięty – żywo reaguje na bodźce, z zaciekawieniem uczy się nowych rzeczy, chętnie uczestniczy w zajęciach manualnych, a najbardziej lubi pomagać w kuchni. Interesują ją programy kulinarne, uwielbia kontakt z innymi dziećmi – kiedy widzi swoich rówieśników, bawiących się na placu zabaw, na jej twarzy malują się rozdzierające serce emocje. Ona też by chciała… Z pokorą uczy się żyć z ograniczeniami, jednak ją całą wypełnia pragnienie ich pokonania.

     Rodzice Julki proszą o pomoc w zbiórce na NF-Walker, czyli urządzenie, które pozwala utrzymać prawidłową i stabilną postawę, poprzez odpowiednie obciążenie ciała. Dzięki temu urządzeniu dziewczynka jest w stanie chodzić. Jak mówią rodzice: Marzymy o tym, by mogła spacerować z innymi dziećmi w przedszkolu, aby pierwszy raz w życiu postawiła kilka kroków we własnym domu. Sprzęt, który pozwoli naszemu dziecku na odrobinę tak cennej samodzielności, ma swoją cenę – ponad 30 tysięcy złotych. To pieniądze, których nie mamy. Nie jesteśmy zdolni uleczyć jej miłością, dlatego swój apel kierujemy do ludzi o wielkich sercach. Wierzymy, że pomożecie naszej córeczce.

W ramach internetowej zbiórki zebrano już prawie 24% potrzebnej kwoty. Zapraszamy Państwa także do udziału w wydarzeniu Urodzinowej 5 dla Julii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *