#WrzućPiątakaDlaBliźniaka, czyli koncert charytatywny w Bolesławiu

23 czerwca wszyscy dobroduszni mieszkańcy Powiatu Olkuskiego będą mogli pomóc małym bliźniakom, Kacperkowi i Filipkowi Banyś z Olkusza. W Bolesławiu miejsce będzie miał bowiem koncert charytatywny, nad którym patronat medialny objął Kurier Olkuski.

Filip i Kacper Banyś urodzili się w zaledwie 28 tygodniu ciąży, ważąc jedynie odpowiednio 740 i 900 gram. Zdążyli już przejść m.in. odmę płucną, sepsę czy zapalenie płuc. Lekarze mówią, że to cud, że bliźniaki żyją. Chłopcom potrzebna jest jednak Państwa pomoc, by uratować swój wzrok. Kacperek przeszedł już dwie operacje i na chwile obecną wymaga specjalnych okularów z powodu sporej wady wzroku. Filipek jest już po aż pięciu operacjach, niestety przechodząc przez najbardziej zaostrzoną postać choroby, w wyniku której nie widzi na jedno jedno oczko, a kwestia ratunku drugiego w dalszym ciągu znajduje się pod znakiem zapytania. W Polsce dla chłopców nie ma już ratunku, dlatego rodzice chcieliby zasięgnąć pomocy w klinikach zagranicznych. Niestety, ogromne koszty przewyższają ich możliwości finansowe.

Z pomocą przyjść postanowił Komitet Społeczny MALLAM w Bukownie, we współpracy z Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu, którzy w nadchodząca sobotę, 23 czerwca organizują koncert charytatywny dla chłopców. W imieniu redakcji Kuriera Olkuskiego gorąco zachęcam Państwa do obecności i wsparcia walki małych chłopców o zdrowie… bo warto pomagać.

35645563 1848905571838396 5435783894844571648 n - #WrzućPiątakaDlaBliźniaka, czyli koncert charytatywny w Bolesławiu

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *