Wolbrom z tytułem „miasto dobrego życia”

Wolbrom znalazł się wśród 63 miast poniżej 20 000 mieszkańców w Polsce, które zostały wyróżnione tytułem „miasto dobrego życia” przez Polski Instytut Ekonomiczny.

Opracowanie sporządzono wykorzystując badania ankietowe i analizy statystyczne. Pod uwagę wzięto 48 czynników, w tym m.in. poziom bezpieczeństwa w mieście, przyrost naturalny, liczbę inicjatyw obywatelskich, dostępność terenów inwestycyjnych, stan środowiska naturalnego, identyfikowanie się mieszkańców z miastem czy plany zagospodarowania przestrzennego. Spośród 712 miast poniżej 20 000 mieszkańców w Polsce wyróżniono 63, które uznano jako przyjazne do życia. Wśród nich znalazł się m.in. Wolbrom, co, jak mówią władze miasta, nie powinno nikogo dziwić.

W ostatnich latach w Wolbromiu powstało bowiem wiele inwestycji, takich jak m.in. obwodnica Wolbromia, hala sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Wolbromiu, Centrum Turystyki i Rekreacji w Łobzowie, modernizacja odkrytego basenu czy nowe żłobki i place zabaw. W trakcie realizacji jest również rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków i krytej pływalni czy rewitalizacja Parku Miejskiego: „Bardzo się cieszymy z tego rankingu, bo niezależny instytut ekonomiczny pokazał, że Wolbromiu można dobrze żyć” – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik.

źródło: wolbrom.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *