Wolbrom. Mający 2,5 promila kierowca zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie

2020-07-15 /23
Wolbrom. Mający 2,5 promila kierowca zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie

W rowie przy ulicy Wiśniowej w Wolbromiu zakończył swoją jazdę 44-letni kierowca Opla. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie.

Do zdarzenia doszło w czwartek 9 lipca po godzinie 21:00. 44-latek stracił panowanie nad swoim pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy mostek. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci i zbadali stan trzeźwości kierowcy Opla, to okazało się, że miał on 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badania, a wkrótce odpowie także za swoje zachowanie przed sądem.

Przy okazji tego zdarzenia funkcjonariusze apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Pijani kierowcy stwarzają bowiem zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników ruchu drogowego. Należy pamiętać, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę, powoduje senność, a także błędną ocenę własnych możliwości.

źródło: olkusz.policja.gov.pl
zdjęcie (przykładowe): pixabay.com