Wolbrom. 33-latek bez prawa jazdy mając 4,5 promila pojechał do sklepu po… alkohol

Do niecodziennego zdarzenia doszło na ul. Garbarskiej w Wolbromiu. 33-latek pomimo braku prawa jazdy i posiadania aż 4,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł bowiem za kierownicę i pojechał do sklepu po… alkohol. W jego zatrzymaniu pomogła wzorowa postawa innego kierowcy.

To właśnie przypadkowy inny kierowca poinformował policjantów o całej sytuacji, jadąc za 33-latkiem i rejestrując za pomocą kamery samochodowej całe zajście. Sposób prowadzenia pojazdu przez nieodpowiedzialnego mężczyznę wskazywał bowiem jednoznacznie na to, że był on nietrzeźwy. Kiedy mundurowi przyjechali na ul. Garbarską, gdzie zatrzymał się 33-latek, to od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mowa kierowcy była ponadto mocno bełkotliwa, a kiedy wyłączył on silnik i wyszedł z pojazdu, to od razu zatoczył się na ziemię.

33-latek został przewieziony na komisariat, gdzie zbadano stan jego trzeźwości. Wynik przeprowadzonego badania wprawił funkcjonariuszy w prawdziwe osłupienie, bowiem okazało się, że mężczyzna miał aż 4,41 promila alkoholu w organizmie, co może być zagrożeniem dla życia. Na domiar złego mężczyzna przyznał się, że do sklepu jechał po… alkohol, a także że nie posiada on prawa jazdy. Nieodpowiedzialny 33-latek odpowie teraz za odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Na uznanie zasługuje jednak postawa kierowcy, który zawiadomił stróżów prawa o całym zajściu, jako że może ona służyć za wzór do naśladowania dla świadków łamania prawa. Być może to właśnie dzięki temu mężczyźnie udało się bowiem zapobiec tragedii na drodze. Warto pamiętać, że nawet anonimowa informacja przekazana na policyjny telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *