Woda z cytryną - prosty sposób na odchudzanie i zdrowy organizm!

2022-07-08 /580
Woda z cytryną  - prosty sposób na odchudzanie i zdrowy organizm!
źródło: fot. freepik.com

W internecie można znaleźć dużo ciekawych informacji na temat zalet regularnego spożywania wody z sokiem z cytryny. Nic w tym dziwnego w końcu ta prosta mikstura ma liczne właściwości korzystne dla naszego organizmu. Najważniejsze z nich znajdą Państwo w poniższym artykule.

Woda z cytryną – właściwości

Woda z cytryną do organizmu dostarcza wiele cennych mikroelementów w tym: witaminę C, witaminę E, witaminy z grupy B, magnez, sód, żelazo oraz beta-karoteny. W soku z cytryny znajdują się również olejki eteryczne oraz bioflawanoidy. Jak widać sok z cytryny to bogate źródło cennych witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Sok z cytryny – chroni przed zakwaszeniem organizmu

Cytryna mimo swojego kwaśnego smaku jest doskonałym produktem zasadotwórczym. Pomaga neutralizować kwaśne produkty przemiany materii, które przyczyniają się do ciągłego uczucia zmęczenia, bólów głowy oraz złego samopoczucia. 

Sok z cytryny – wspomaga trawienie i odtruwanie organizmu

Terpeny tzn. związki znajdujące się w cytrynie pobudzają organizm do produkcji śliny oraz enzymów trawiennych, co z kolei ułatwia trawienie. Ponadto woda z sokiem cytryny korzystnie wpływa na wątrobę oczyszczając ją i zwiększając produkcje żółci. Procesy te w znacznym stopniu przyczyniają się do usuwania z organizmu wszelkich zanieczyszczeń

Sok z cytryny – obniża ciśnienie krwi, cholesterol i wzmocna naczynia krwionośne

Zawarty w cytrynie potas oraz flawonoidy skutecznie obniżają ciśnienie krwi w organizmie. Innymi produktami, które zalecane są przy nadciśnieniu są m.in. czosnek, cebula oraz buraki. Flawanoidy pozytywnie wpływają również na układ krążenia, zwiększając elastyczność naczyń krwionośnych, oraz uszczelniając je. Ponadto flawanoidy opóźniają rozwój miażdżycy oraz obniżają poziom „złego” cholesterolu. 

Sok z cytryny – przyśpiesza gojenie się ran

Cytryna zawiera duże ilości kwasu askorbinowego, który jest niezbędny do utrzymania dobrej kondycji skóry oraz zdrowych kości, chrząstek i zębów.

Sok z cytryny a odchudzanie

Czy sok z cytryny wspiera proces odchudzania? Tak! Zawarte w cytrynie mikroelementy, są pomocne w pozbywaniu się zbędnych kilogramów. Mało osób wie ale cytryna zawiera naturalny błonnik, który poprawia przemianę materii, oraz składniki, których zadaniem jest oczyszczeni organizmu z toksyn, co z kolei przyczynia się do lepszego funkcjonowania całego układu pokarmowego. 
Trzeba jednak pamiętać, że samo picie wody z sokiem z cytryny nie wystarczy, by zredukować poziom tłuszczu w organizmie. Najważniejsza jest odpowiednio zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, a woda z sokiem cytryny jest tylko dodatkiem wspierającym cały proces odchudzania.

Woda z cytryną – sposób na oczyszczanie organizmu

Ciągły pośpiech w dzisiejszych czasach sprawia, że mało ludzi zwraca uwagę na to co je na co dzień. Doglądając do tego długotrwały stres, który dodatkowo dezorganizuje pracę całego organizmu powoduje, że u coraz większej ilości osób pojawia się chroniczne zmęczenie oraz brak apetytu. Główną przyczyną tego problemu są toksyny zalegające w organizmie. Jak wynika z badań, woda z sokiem cytryny skutecznie pozwala oczyścić organizm z toksyn, a jej regularne picie podnosi poziom energii i gwarantuje lepszą witalność.

Woda z cytryną – pozytywny wpływ na urodę

Opisując liczne właściwości pro zdrowotne nie można zapomnieć o korzystnym wpływie wody z cytryną na urodę. Regularne picie mikstury pozwala lepiej nawodnić organizm oraz dostarczyć niezbędnych mikroelementów, wpływających na kondycję skóry oraz włosów. Nic więc dziwnego, że sok z cytryny jest powszechnie stosowany w naturalnych kosmetykach mających na celu nawilżenie i oczyszczenie skóry. Według specjalistów, regularne picie wody z sokiem cytryny jest w stanie opóźnić proces starzenia się.

Woda z sokiem cytryny – pij ją codziennie!

Biorąc pod uwagę liczne właściwości prozdrowotne wody z sokiem cytryny, warto taka miksturę pić codziennie. Dla urozmaicenia smaku do takiej mikstury możemy dodać miętę albo wanilię, tworząc w ten sposób domową lemoniadę. Tego typu schłodzony napój ugasi nasze pragnienie w gorące letnie dni. Pamiętaj, wystarczy jedna szklanka wody z sokiem cytryny dziennie, aby zauważyć korzystne efekty. Zalecamy picie mikstury rano, na pusty żołądek. W ten sposób pobudzimy układ trawienny oraz dostarczymy energii organizmowi. 

Ewa Grzebyk

Ewa Grzebyk