Włamanie do sklepu na Osiedlu Młodych w Olkuszu, który spłonął kilka dni wcześniej

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 34 lat, którzy są podejrzani o usiłowanie włamania do sklepu monopolowego na Osiedlu Młodych w Olkuszu, który spłonął kilka dni temu. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Do zdarzenia doszło 3 czerwca około godziny 2:00. Z informacji przekazanej dyżurnemu olkuskiej policji wynikało, że dwóch mężczyzn włamało się do sklepu monopolowego. Jak się okazało, mężczyźni wykorzystali okazję, jaką stworzył pożar, który wybuchł w sklepie 31 maja. Właściciel obiektu, by udaremnić wejście osób postronnych do budynku, zastawił drzwi zaplecza swoim samochodem. Pomimo tego złodzieje weszli na dach samochodu, wyłamali metalowe drzwi i dostali się do środka.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zauważyli mężczyznę, który trzymał w rękach skrzynkę z alkoholem. Drugi z włamywaczy ukrył się za regałem sklepowym. Obaj zostali zatrzymani. Jako że mężczyźni zachowywali się agresywnie, to policjanci zmuszeni byli użyć wobec nich środków przymusu bezpośredniego. Z uwagi na to, że drzwi zaplecza były zastawione pojazdem i nie było możliwości, by mundurowi mogli tamtędy wyprowadzić zatrzymanych, na miejsce wezwano strażaków, którzy wyłamali zamek od drzwi wejściowych.

Podczas kontroli osobistej funkcjonariusze znaleźli ponadto biały proszek w saszetce 34-latka. Badanie testerem wykazało, że to amfetamina w ilości ponad 33 gramów. Złodzieje trafili do policyjnego aresztu. Ponieważ policjanci mieli podejrzenie, że 26-latek w miejscu zamieszkania może posiadać narkotyki, dokonali przeszukania pomieszczeń, w trakcie którego znaleźli kolejne 30 gramów amfetaminy. Jeszcze tego samego dnia śledczy przedstawili im zarzuty usiłowania włamania, uszkodzenia mienia i posiadania narkotyków. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policji.ź

źródło: olkusz.policja.gov.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *