WKPR Wesoła Warszawa – SPR Olkusz 28:34. Niezwykle potrzebne przełamanie „Srebrnych Lwic”

Szczypiornistki SPR Olkusz po 3 porażkach w 4 ostatnich spotkaniach pewnie wygrały na wyjeździe z zespołem WKPR Wesoła Warszawa 28:34, dzięki czemu przesunęły się na 6. miejsce w ligowej tabeli. Udany debiut w barwach olkuskiej ekipy zaliczyła także Patrycja Jałowicka, która rzuciła 4 bramki.

Zawodniczki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz dobrze weszły w sobotni pojedynek, prowadząc w 5. minucie po rzucie Juli Mrozowskiej 1:3. Podopieczne Marcina Księżyka prowadzenia nie oddały już do samego końca meczu, a w ich grze widać było chęć odegrania się za poprzednie spotkanie. W środę, w zaległym meczu 6. kolejki 1. Ligi Kobiet w piłce ręcznej przegrały one bowiem z innym zespołem ze stolicy, a mianowicie AZS AWF Warszawa, mimo prowadzenia sięgającego w pewnych momentach nawet 9 bramek. Po tamtym meczu na twarzach „Srebrnych Lwic” malowało się jedynie rozżalenie, a niejednokrotnie zobaczyć na nich można było nawet łzy.

Wczoraj grały one jednak z dużym luzem i polotem, pozwalając sobie na niekonwencjonalne zagrywki w ataku. Wszystko to skutkowało zwiększającym się prowadzeniem „Srebrnych Lwic”. W 23. minucie po rzucie Wiktorii Sioły było już 10:15, a wynik pierwszej połowy spotkania na 14:17 ustaliła Natalia Kolonko, która w spotkaniu z „Wesołą” zdobyła 7 goli i przesunęła się na 2. miejsce w klasyfikacji strzelczyń 1. Ligi, wciąż mając jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej od Alony Shupyk z SPR JKS Jarosław, do której traci 9 trafień. Warto wspomnieć również, że n a 7. miejscu plasuje się aktualnie inna zawodniczka SPR Olkusz Klaudia Zub.

klasyfikacja - WKPR Wesoła Warszawa - SPR Olkusz 28:34. Niezwykle potrzebne przełamanie "Srebrnych Lwic"
fot. zprp.pl

Przez całą drugą część spotkania olkuskie szczypiornistki utrzymywały bezpieczną przewagę nad swoimi rywalkami. Elizę Osińską, która strzegła bramki WKPR Wesołej Warszawa, nękało trio złożone z Natalii Kolonko, Laury Nawary oraz Klaudii Zub, która tego dnia zdobyła najwięcej, bo aż 9 bramek dla naszego zespołu. Rezultat zawodów na 28:34 ustaliła zawodniczka Wesołej Patrycja Skoczeń. Warty podkreślenia jest fakt, iż w sobotnim spotkaniu w barwach SPR Olkusz zadebiutowała Patrycja Jałowicka, której udało się zmieścić piłkę w bramce rywalek 4 razy.

„Srebrne Lwice” swoje następne spotkanie w ramach rozgrywek 1. Ligi rozegrają we wtorek 4 grudnia o godzinie 17:30, a zmierzą się w nim na wyjeździe z SPR Sośnicą Gliwice, która obecnie w ligowej tabeli zajmuje 4. miejsce. Miło mi poinformować, że mimo iż jest to spotkanie wyjazdowe, to na naszej stronie na Facebooku odbędzie się transmisja na żywo z tego spotkania. Wszyscy trzymajmy zatem kciuki za komplet punktów wywieziony ze Śląska przez nasze zawodniczki!

zdjęcie główne: Fotokompozytor – Fotografia ślubna i sportowa 

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “WKPR Wesoła Warszawa – SPR Olkusz 28:34. Niezwykle potrzebne przełamanie „Srebrnych Lwic”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *