Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Olkuszu

Wczoraj, w środę po godzinie 15:00, na olkuskim rynku miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Mateusza Morawieckiego. Prezes Rady Ministrów jest kolejnym politykiem Prawa i Sprawiedliwości, którzy przyjechał promować kandydaturę Łukasza Kmity na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. To również jego druga wizyta w „Srebrnym Mieście” w przeciągu nieco ponad miesiąca.

DSC0060 - Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Olkuszu

14 września Premier odwiedził bowiem olkuskie przedsiębiorstwo INTERMAG. Tak, jak i wczoraj, aktywnie promował on swojego partyjnego kolegę startującego na włodarza naszego miasta Łukasza Kmitę. Morawiecki przekonywał, że Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Krakowie z pewnością będzie wspaniałym gospodarzem Olkusza. Jak mówił, mimo młodego wieku były Radny Rady Powiatu Olkuskiego jest niezwykle doświadczony na to stanowisko. Przed objęciem posady w KRUS Kmita był Przewodniczącym Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu czy Dyrektorem Biura Poselskiego Jacka Osucha.

DSC0110 - Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Olkuszu

Olkusz potrzebuje sprawnego menedżera, dzięki któremu Srebrne Miasto ma szanse stać się złotym. Wierzę, że będzie nim Łukasz Kmita – mówił w Mateusz Morawiecki.

DSC0128 - Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Olkuszu

Oprócz Prezesa Rady Ministrów w konferencji prasowej udział wziął m.in. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Senator Marek Pęk, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik czy Poseł Jacek Osuch. To nie jedyna wizyta polityków PiS w Olkuszu w trakcie kampanii wyborczej. Oprócz Mateusza Morawieckiego od lipca w Olkuszu gościli i namawiali do głosowania na Łukasza Kmitę m.in. Marszałek Ryszard Terlecki, Minister Jadwiga Emilewicz, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce Od Niemiec Za Szkody Wyrządzone W Trakcie II Wojny Światowej Arkadiusz Mularczyk oraz wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło).

DSC0037 - Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Olkuszu

Warto wspomnieć także, że na wczorajszej konferencji pojawili się działacze Komitetu Obrony Demokracji. Przedstawiciele opozycji trzymali transparenty z napisem „Chcę zadać pytanie”, a kiedy Premier żegnał się już z mediami, próbowali jeszcze mu o sobie przypomnieć. Zebrani jednak na olkuskim rynku sympatycy partii rządzącej dali im do zrozumienia, że nie są mile widziani i sami nawoływali do Premiera Morawieckiego, Posła Osucha oraz kandydata Kmity, by nie reagowali na prowokatorów. To samo spotkało pewnego mężczyznę, który jeszcze w trakcie konferencji, kiedy Mateusz Morawiecki opowiadał o tym, że Rząd „Dobrej Zmiany” przeznaczy miliony na olkuską kolej, zapytał głośno o szczegóły, bo „jak na razie to Poseł Osuch tylko dużo mówi, a efektów nie widać”.

DSC0223 - Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Olkuszu

Jakie natomiast są Państwa odczucia? Czy zamierzacie Państwo zagłosować w II turze wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz na Łukasza Kmitę? Serdecznie zachęcam Państwa do dzielenia się swoimi opiniami w komentarzach oraz przede wszystkim do pójścia na wybory, niezależnie od swoich preferencji politycznych.
zdjęcia: Mateusz Łebek

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *