Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Olkuszu

Wczoraj, w środę po godzinie 15:00, na olkuskim rynku miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Mateusza Morawieckiego. Prezes Rady Ministrów jest kolejnym politykiem Prawa i Sprawiedliwości, którzy przyjechał promować kandydaturę Łukasza Kmity na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. To również jego druga wizyta w „Srebrnym Mieście” w przeciągu nieco ponad miesiąca.

DSC0060 - Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Olkuszu

14 września Premier odwiedził bowiem olkuskie przedsiębiorstwo INTERMAG. Tak, jak i wczoraj, aktywnie promował on swojego partyjnego kolegę startującego na włodarza naszego miasta Łukasza Kmitę. Morawiecki przekonywał, że Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Krakowie z pewnością będzie wspaniałym gospodarzem Olkusza. Jak mówił, mimo młodego wieku były Radny Rady Powiatu Olkuskiego jest niezwykle doświadczony na to stanowisko. Przed objęciem posady w KRUS Kmita był Przewodniczącym Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu czy Dyrektorem Biura Poselskiego Jacka Osucha.

DSC0110 - Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Olkuszu

Olkusz potrzebuje sprawnego menedżera, dzięki któremu Srebrne Miasto ma szanse stać się złotym. Wierzę, że będzie nim Łukasz Kmita – mówił w Mateusz Morawiecki.

DSC0128 - Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Olkuszu

Oprócz Prezesa Rady Ministrów w konferencji prasowej udział wziął m.in. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Senator Marek Pęk, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik czy Poseł Jacek Osuch. To nie jedyna wizyta polityków PiS w Olkuszu w trakcie kampanii wyborczej. Oprócz Mateusza Morawieckiego od lipca w Olkuszu gościli i namawiali do głosowania na Łukasza Kmitę m.in. Marszałek Ryszard Terlecki, Minister Jadwiga Emilewicz, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce Od Niemiec Za Szkody Wyrządzone W Trakcie II Wojny Światowej Arkadiusz Mularczyk oraz wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło).

DSC0037 - Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Olkuszu

Warto wspomnieć także, że na wczorajszej konferencji pojawili się działacze Komitetu Obrony Demokracji. Przedstawiciele opozycji trzymali transparenty z napisem „Chcę zadać pytanie”, a kiedy Premier żegnał się już z mediami, próbowali jeszcze mu o sobie przypomnieć. Zebrani jednak na olkuskim rynku sympatycy partii rządzącej dali im do zrozumienia, że nie są mile widziani i sami nawoływali do Premiera Morawieckiego, Posła Osucha oraz kandydata Kmity, by nie reagowali na prowokatorów. To samo spotkało pewnego mężczyznę, który jeszcze w trakcie konferencji, kiedy Mateusz Morawiecki opowiadał o tym, że Rząd „Dobrej Zmiany” przeznaczy miliony na olkuską kolej, zapytał głośno o szczegóły, bo „jak na razie to Poseł Osuch tylko dużo mówi, a efektów nie widać”.

DSC0223 - Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Olkuszu

Jakie natomiast są Państwa odczucia? Czy zamierzacie Państwo zagłosować w II turze wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz na Łukasza Kmitę? Serdecznie zachęcam Państwa do dzielenia się swoimi opiniami w komentarzach oraz przede wszystkim do pójścia na wybory, niezależnie od swoich preferencji politycznych.
zdjęcia: Mateusz Łebek

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *