Wiosenny konkurs „Koszyczek wypełniony kurczakami” w Bolesławiu

Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Koszyczek wypełniony kurczakami”. Jego celem jest pielęgnowanie tradycji, sięganie do kultury ludowej, tradycji świąt wielkanocnych, a rozwijanie wyobraźni u dzieci, młodzieży i dorosłych, poprzez twórcze spędzanie czasu z całą rodziną i bliskimi. Termin składania prac mija 22 marca.

konkursik wiosenny 2018 1 - Wiosenny konkurs "Koszyczek wypełniony kurczakami" w Bolesławiu

Przedmiotem konkursu jest wiosenny koszyczek wypełniony kurczakami. Może to być tradycyjny wiklinowy koszyk, wypełniony żółtymi kurczaczkami, symbolizującymi wiosnę i Wielkanoc, ale może to być również kosz z papierowej wikliny lub drewniana skrzynka po jabłkach, z kurczakami zrobionymi z tkaniny, papieru marche lub innych tworzyw nadających się do tego celu. Organizatorzy gwarantują więc pełną dowolność w inwencji twórczej oraz liczą na zaangażowanie zarówno najmłodszych, jak i trochę starszych, we wspólną integrację w wykonywaniu ozdób
wiosennych. Istnieje bowiem aż 6 kategorii wiekowych: przedszkolaki, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie, dorośli oraz kategoria indywidualna.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *