Wiosenny Festyn w olkuskiej „Dolince” zakończony sukcesem

Wczoraj o godzinie 16:00 w „Dolince” na Osiedlu Młodych rozpoczął się Festyn Wiosenny. Początkowo wydarzenie to miało odbyć się w minioną sobotę, ale ze względu na załamanie pogody festyn przeniesiony został na środę. Finalnie okazało się to dobrą decyzją, jako że około 150 osobom przez cały czas zabawy dopisywało słońce. Patronat medialny nad Wiosennym Festynem w Dolince objął Kurier Olkuski.

P1130074 - Wiosenny Festyn w olkuskiej "Dolince" zakończony sukcesem

Przypominamy, że organizatorami festynu był Zarząd Osiedla Młodych oraz Radny Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciech Ozdoba. Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców: swoje występy muzyczne zaprezentowało Ognisko Muzyczne „Żaczek”, odbyło się wspólne malowanie pisanek, miejsce miał dobroczynny kiermasz ciast i nie zabrakło również gier i zabaw dla całych rodzin. Ponadto firma FIBER rozdawała wiosenne hiacynty, a dla uczestników konkursów przewidziano ciekawe upominki.

P1130105 - Wiosenny Festyn w olkuskiej "Dolince" zakończony sukcesem

Mam nadzieję, że zaproponowana przeze mnie impreza na stałe wpisze się w harmonogram imprez w Olkuszu. Do akcji bezinteresownie włączyło się mnóstwo osób. Celem Festynu było przede wszystkim integrowanie mieszkańców Osiedla oraz zbiórka charytatywna dla małego Rafałka – komentuje Radny Wojciech Ozdoba

P1130049 - Wiosenny Festyn w olkuskiej "Dolince" zakończony sukcesem

Podczas tego wydarzenia zbierane był także fundusze na rzecz chorego Rafałka Szwajgiela z Olkusza, który razem z tatą także pojawił się na festynie. Chłopiec praktycznie z dnia na dzień zatrzymał się w rozwoju ruchowym, a wręcz zaczął się w nim cofać. Później okazało się, że zachorował on na rdzeniowy zanik mięśni, przez co każda infekcja, a nawet zwykły kaszel, może okazać się dla niego śmiertelnym zagrożeniem. Dodatkowo lekarze mówią, że nie widzieli jeszcze, by choroba u takiego maluszka rozwijała się tak szybko. Dzięki ludziom dobrej woli podczas festynu udało się zebrać 3 555 zł na leczenie Rafałka.

P1130101 - Wiosenny Festyn w olkuskiej "Dolince" zakończony sukcesem

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *