Wielofunkcyjne boisko w Zedermanie już gotowe

Zakończyły się prace polegające na budowie wielofunkcyjnego boiska za szkołą w Zedermanie. Łączna wartość robót to blisko 400 tys. zł, z czego ponad 153 tys. zł dołożyło Województwo Małopolskie.

boisko zederman 2 - Wielofunkcyjne boisko w Zedermanie już gotowe

Dobre wiadomości w ostatnim czasie często trafiają do mieszkańców Zedermana. W lipcu Zederman został odznaczony tytułem Nowatorska Małopolska Wieś, za który sołectwo otrzyma 60 tys. złotych z budżetu województwa. Teraz powstało tam wielofunkcyjne boisko: do piłki ręcznej o wymiarach 40×20 m, dwa boiska do koszykówki o wymiarach 22×11,82 m, boisko do piłki siatkowej o wymiarach 18×9 m i boisko do tenisa ziemnego o wymiarach 23,77×10,97 m. Całość została pokryta nawierzchnią poliuretanową typu natryskowego, a pobocza wyplantowano i obsiano trawą.

To doskonała wiadomość dla mieszkańców naszego sołectwa, gdyż brakowało nam takiego obiektu, który poszerzyłby ofertę czasu wolnego przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale również dorosłych. Kiedyś uczniowie Szkoły Podstawowej w Zedermanie śpiewali „dla nas boisko to jest wszystko!”, dziś ich marzenie się spełniło, za co bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanych w tę inicjatywę – mówi Sołtys Zedermana i Prezes Stowarzyszenia Zederman Sabina Gęgotek.

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

One thought on “Wielofunkcyjne boisko w Zedermanie już gotowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *