Większość gminnych przedszkoli w Olkuszu będzie jednak otwarta już od jutra

Kilka dni temu informowaliśmy, że większość przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Olkusz, pozostanie na razie zamknięta. Władze „Srebrnego Miasta”, po gorących przygotowaniach mających na celu dostosowanie jednostek do wymagań ministerialnych i sanitarnych, a także konsultacjach z rodzicami dzieci w wieku przedszkolnym, dyrektorami jednostek oraz z włodarzami gmin powiatu olkuskiego i z olkuskim sanepidem, podjęły jednak decyzję o otwarciu ich już od jutra.

Otwieramy przedszkola i oddziały przedszkolne tam, gdzie rodzice wyrazili potrzebę zapewnienia opieki nad dziećmi w związku z koniecznością powrotu do pracy. Zanim o tym zdecydowaliśmy podjęliśmy jednak wszelkie starania, by mieć pewność, że prowadzone zajęcia będą bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli oraz innych osób, które mogą przebywać w budynku. Zważywszy na okoliczności i wprowadzony reżim sanitarny jesteśmy przygotowani tak dobrze, jak to tylko możliwe – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Na chwilę obecną wiadomo, że spośród wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Olkusz nie zostaną uruchomione Przedszkola Nr 3 i Nr 5 w Olkuszu oraz Przedszkole w Zedermanie, a także oddziały przedszkolne w Gorenicach, Kosmolowie, Sienicznie i Zawadzie. Pozostałe przedszkola będą natomiast funkcjonowały w ograniczonym wymiarze, prowadząc wyłącznie zajęcia opiekuńcze. W związku z obowiązującymi rządowymi wytycznymi w grupach będzie mogła ponadto znajdować się ograniczona liczba uczniów, dlatego w pierwszym etapie opieka w przedszkolach zostanie zapewniona tym dzieciom, których oboje rodziców pracuje.

W praktyce wygląda to tak, że ci rodzice, którzy otrzymali potwierdzenie od dyrektora, będą mogli przyprowadzić dziecko do przedszkola już w poniedziałek. Pozostali o potrzebie zapewnienia opieki w przedszkolu powinni natomiast poinformować dyrekcję co najmniej dzień wcześniej. Prosimy o zrozumienie, że w tak krótkim czasie, w ścisłym reżimie sanitarnym, jesteśmy w stanie zabezpieczyć jedynie pewną liczbę miejsc – dodaje Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu Paulina Polak.

Szczegóły dotyczące procedur funkcjonowania oraz zasady reżimu sanitarnego obowiązujące w każdej jednostce znajdują się na stronach internetowych poszczególnych przedszkoli. Olkuski magistrat prosi rodziców o ich pilną lekturę.

źródło: umig.olkusz.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *