Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Tomsia obrażał minister Agnieszkę Ścigaj! Wojewoda Małopolski apeluje o odwołanie samorządowca.

2022-06-23 /844
Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Tomsia obrażał minister Agnieszkę Ścigaj! Wojewoda Małopolski apeluje o odwołanie samorządowca.
źródło: Po lewej stronie Grzegorz Tomsia. Po prawej Agnieszka Ścigaj - Archiwum NM

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu Grzegorz Tomsia skomentował objęcie stanowiska ministra przez Agnieszkę Ścigaj. W swoich mediach społecznościowych samorządowiec i prezes PSL w powiecie olkuskim nazwał posłankę „Kukizowym ści[...]”. Kontrowersyjny wpis wywołał burzę w internecie, a do wpisu odniósł się sam wojewoda małopolski, Łukasz Kmita apelując by Grzegorz Tomsia został wyrzucony ze struktur PSL oraz został odwołany ze stanowiska w olkuskiej Radzie Miejskiej.

Posłanka z ziemi olkuskiej, Agnieszka Ścigaj z koła Polskie Sprawy dołączyła do rządu. Informację o dołączeniu przekazał na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Konferencja odbyła się 22 czerwca w Raszynie. 

Po konferencji wielu internautów wyraziło swoje niezadowolenie z decyzji podjętej przez parlamentarzystkę. W opiniach zdecydowanie przeważa hejt. Swoje zdanie w tym temacie wyraził również Grzegorz Tomsia - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu oraz prezes PSL w powiecie olkuskim.

- Kolejne Kukizowe ście[...] dołącza do rządu PiS. Na razie nie wiadomo czym się będzie zajmować, ale wiadomo jak będzie głosować – napisał na swoim profilu prywatnym w portalu Facebook, Grzegorz Tomsia.

Wpis Grzegorza Tomsia jest obecnie jednym z najpopularniejszych wpisów w jego social mediach. Część osób komentujących popiera wpis wiceprzewodniczące jednak, bardzo duża cześć osób zwraca uwagę, na obraźliwe słowa użyte przez wiceprzewodniczącego.

•    Nie życzę Panu nigdy, aby ktokolwiek nazwał Pana ścierwem. – skomentował Pan Łukasz
•    Grześ, takimi słowy nie można. Agnieszka moim zdaniem popełniła błąd życiowy dołączając do rządu o zapędach autorytarnych, łamiących praworządność, ale nam, demokratycznej opozycji tak nie przystoi. – skomentował Pan Sławomir
•    Cwana ta posłanka Ścigaj, wykiwała Kukiza, wykiwała Kosiniaka, oszukała wyborców ,teraz szykuje sobie trzecią kadencję antysystemową. – skomentował Pan Ryszard

Do wpisu samorządowca odniósł się również wojewoda małopolski, Łukasz Kmita. Nie krył on zaskoczenia, że osoba na tak poważnym stanowisku jakie piastuje Grzegorz Tomsia nazywa posłankę ścierwem.

- Ciekawe czy szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zgadza się na taki język nienawiści? Oczekuję, że szef PSL będzie wyrzucał ze swoich struktur takich działaczy! Wstyd dla PSL, wstyd dla radnych. Apeluję, aby Rada Miejska w Olkuszu odwołała radnego, który używa w stosunku do kobiet tak haniebnych i obraźliwych słów! – podkreślił wojewoda małopolski, Łukasz Kmita.

Wojciech Panek poinformował, że już w najbliższym czasie grupa radnych złoży wniosek o zwołanie sesji Rady Miejskiej w Olkuszu na której, złożony zostanie projekt uchwały w sprawie odwołania Grzgorza Tomsi ze stanowiska Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Olkuszu.