Wesprzyj Annę Siemniszko z Klucz w jej walce o samodzielność

Anna Siemniszko jest mieszkanką Klucz, która od dzieciństwa zmaga się z chorobą Heinego Medina. Od ponad 20 lat, ze względu na ciężką sytuację rodzinną i brak systematycznej rehabilitacji, porusza się na wózku inwalidzkim.

Pani Ani w codziennej egzystencji pomaga jej mąż Zbigniew, który sam również jest osobą niepełnosprawną (jednak jest w stanie poruszać się o własnych siłach i chociażby pchać wózek inwalidzki). Choć oboje darzą się miłością i dość dobrze radzą sobie w życiu codziennym, to niestety nie są w stanie poradzić sobie ze wszystkim. Przeszkodą są m.in. finanse, tak potrzebne na leczenie i rehabilitację.

Pani Anna wymaga systematycznej rehabilitacji, aby jej stan nie pogarszał się tak szybko. Bardzo przydatny byłby również podjazd dla wózka, który należałoby zamontować od strony balkonu (państwo Siemniszko mieszkają w bloku, a małżeństwa nie stać na samodzielne wykonanie remontu czy wykonanie takiego podjazdu lub doposażenie mieszkania w niezbędne ułatwienia techniczne). Obecnie, aby pan Zbigniew mógł wyjść z żoną na spacer, musi prosić o pomoc sąsiada w zniesieniu wózka.

Pani Ani możemy jednak pomóc, np. wysyłając SMS na nr 75 165 o treści POMOC 4674 (koszt wysłania wiadomości wynosi 5 zł netto, tj. 6,15 zł brutto) lub przekazując na przyporządkowane konto w Fundacji Avalon, której podopieczną jest pani Anna, darowiznę 1% podatku. Aby pieniądze zostały przeznaczone dla pani Anny należy w tytule wpłaty wpisać: Siemniszko, 4674 (numer konta do darowizn dla podopiecznych: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001). W razie potrzeby dodatkowej informacji, udzieli jej mąż pani Anny Zbigniew, pod numerem telefonu: 508 168 926.

źródło: gmina-klucze.pl

Michał Pasternak

Młody działacz społeczny, interesujący się sprawami lokalnymi ziemi olkuskiej, prawem oraz gospodarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *